sahte ilaç

İstanbul’da 1 milyon TL’lik sahte ilaç ele geçirildi

İstanbul’da sahte ilaç üreten ve bunları piyasaya süren bir şebekeye düzenlenen operasyonda 1 milyon lira değerinde sahte vücut geliştirme ilacı ele geçirilirken, 4 şüpheli de gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada ilaç satışı gerçekleştirdiği belirlenen bir şebekeyi takibe aldı. Polis, araştırma sonucunda Tuzla ve Sultanbeyli ilçelerinde tespit edilen 4 adrese operasyon düzenledi. Operasyonda vücut geliştirmede kullanılan ilaç ile ilaç üretiminde kullanılan etiket, şişe, bandrol, ilaç kutusu, ilaç hammaddesi, ilaç yapımında kullanılan makinelerin de arasında olduğu malzemeler ele geçirildi.

DAİRELERİ İLAÇ ÜRETMEK VE AMBALAJLAMA İÇİN KULLANMIŞLAR…

Operasyonda ele geçirilen ve vücut geliştirme ilacı olarak bilinen yaklaşık 1 milyon lira değerinde sahte ilaca el konulurken, olayla ilgili şüpheli 4 kişi gözaltına alındı. Şebeke üyelerinin daireye soktukları makine ile toz ve sıvı şeklindeki kimyasal maddelerden ilaç ürettikleri, diğer bir dairede ise başka bir makine ile ambalajlama yaptıkları öğrenildi. Dairedeki odalardan birini laboratuvara çeviren şebeke üyeleri, kullandıkları makinelerin sesinin apartman sakinleri tarafından duyulmasını engellemek için ses yalıtımı yaptırdıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi kuruldu

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, tıp eğitimi de vermeye başlayacak. Üsküdar ...