İstanbul’da kar etkisini devam ettiriyor

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Daire Başkanlığı’na bağlı kar küreme ekipleri, gece boyunca TEM’de karayolları ekiplerine araç ve tuz takviyesi yaparak yolların açık tutulmasını sağladı.

İlçe belediyelerine de ek tuz takviyesi yapılırken, kar yağışının başlamasından bu yana İBB ekipleri tarafından toplam 60 bin ton tuz ve 400 ton solüsyon kullanıldı. İlçe belediyelere ara sokaklar için toplam 40 ton tuz yardımı yapıldı. Mobil Büfeler ile kumanya, çay ve hazır çorba dağıtıldı. Toplu ulaşım, 7-24 çalışmalarına devam etti.

27 AYRI BİRİM YÖNETİCİLERİ AKOM’DA TOPLANDI…

Gece boyunca Park ve Bahçeler, Katı Atık Müdürlüğü, Zabıta Ekipleri, İSFALT, İSTAÇ, 153 Beyaz Masa ekipleri sahada üst geçit, meydanlar, otobüs duraklarında kar kürüme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Kış koşulları çalışmaları; AKOM’da toplanan İtfaiye, AFAD, Emniyet, AYEDAŞ, BEDAŞ, TİAŞ, İGDAŞ, İSKİ, Şehir Hatları, Metro İstanbul, İETT, İCA (YSS Köprüsü) Karayolları, İBB Trafik olmak üzere 27 ayrı birimin yöneticileri tarafından koordine edildi.

SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN GÜNDE 2 TON MAMA…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cuma gününden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle sahipsiz hayvanların yoğun olduğu bölgelere günde 2 ton mama bırakıyor. Özellikle sahipsiz hayvanların yoğunlukla bulunduğu ormanlık alanlar başta olmak üzere, birçok noktaya 10 ayrı ekip tarafından yapılan çalışma ile mama bırakılıyor. Şehir dışındaki 199 noktanın haricinde şehir merkezinde de sahipsiz hayvanlara gıda takviyesi gerçekleştiriliyor.

VETERİNER HEKİMLER KONTROL EDİYOR…

Besleme yapılan 199 bölgedeki sahipsiz hayvanlar da veteriner hekimler tarafından kontrol ediliyor. Tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan, kardan dolayı yaşamını sürdürmekte zorlanabilecek olan hayvanlar, bakımevlerine getirilerek tedavi altına alınıyor. Bu çerçevede yapılan çalışmalarda toplam 20 hayvan, sokaktan alınarak bakımevlerine götürüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe’de gürültüye son

Maltepe’de gürültüye son

Maltepe Belediyesi, ilçede eğlence mekânlarından kaynaklı gürültüye son verilmesi için düğmeye bastı. Bu kapsamda ilçedeki eğlence mekânlarının işletmecileriyle ...