İstanbul’da hava taksi dönemi başlıyor…

Heliport Projesi, İstanbul trafiğine havadan çözüm sunuyor. Hava taksi ile Kadıköy-Yenikapı 3, Üsküdar-Şişli 4, Kadıköy-Sütlüce arası 6 dakika olacak.

Kadıköy ve Üsküdar Kısıklı’da, içlerinde yolcu bekleme salonlarının da bulunduğu modern pistlerle hizmet veren İSPARK, hava ulaşımını daha etkin şekilde kullanmak adına Sütlüce, Şişli ve Yenikapı pistleri için kolları sıvadı. İmar plan tadilatları devam eden noktaların 2015 yılında hizmete açılması hedefleniyor.

KADIKÖY-YENİKAPI 3 DAKİKA, ÜSKÜDAR-ŞİŞLİ 4 DAKİKA…

İSPARK tarafından hizmete alınan Kadıköy Heliportu; trafiğin izlenmesinden hasta ve organ nakillerine, yerli ve yabancı turistlerin hava turlarından şehirlerarası yolcu ulaşımına kadar farklı alanlarda kullanılıyor. Yaklaşık 3 yıllık süreç içinde Kadıköy Heliportu’na; ticari, sağlık ve şehir turlarını da kapsayan 1.000’e yakın iniş gerçekleşti. Hava taksi ile Kadıköy-Yenikapı 3, Üsküdar-Şişli 4, Kadıköy-Sütlüce arası ise 6 dakika olacak.

HAVA ULAŞIMI ALTERNATİF BİR HALE GELECEK…

İstanbul’da hava ulaşımını bir alternatif haline getirmeyi planladıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, şu açıklamalarda bulundu: “İstanbul’da bulunan Heliport sayısını kısa sürede artırarak, hava ulaşımını rahatlatmayı ve genişletmeyi planlıyoruz. Konu ile ilgili çalışmalarımız ve sektör temsilcileri ile görüşmelerimiz hız kesmeden devam ediyor. İBB ile koordineli çalışarak şehir turları, kültür turları, sağlık, ambulans hizmetleri ve eğitim uçuşlarının yapılmasına katkı sağlayan heliportları kent genelinde daha etkin hale getireceğiz.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...