İstanbul’a çevre dostu yeni 110 otobüs…

İETT filosunu yenileyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Otobüs A.Ş. filosuna da çevre dostu Sıvılaştırılmış Doğalgaz (CNG) ile çalışan 110 otobüsü katmak için TEMSA ile anlaşma imzaladı.

Saraçhane’deki İBB Başkanlık Sarayı’nda düzenlenen imza törenine; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Otobüs A.Ş Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin ile birlikte çok sayıda İBB bürokratı katıldı.

“KÜÇÜLEN DÜNYADA CİDDİ BİR YARIŞ VAR…”

İstanbul ve Türkiye için heyecanlı bir gün olduğunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım alanındaki başarılarına yeni bir halka ekledikleri için gurur duyduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş; “Gelişen dünya koşullarına ayak uyduramayanlar, bir süre sonra bu gelişmeleri izler halde kalacaklardır. Küçülen dünyada ciddi bir yarış var. Bu yarışa bütün ulus olarak biz ve iş adamlarımız, yerel yönetimler, hatta STK’lar da ayak uydurmak için çalışmaktadır”  diye konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ YERLİ ÜRETİM OTOBÜS…”

Başkan Topbaş, İETT filosunu yenilerken ve Otobüs A.Ş’ye yeni otobüs alırken yerli üretim otobüsleri tercih ettiklerinin altınızı çizerek; “Yerli otobüs üretimi ve ihracatına destek vermekten ötürü memnunuz” dedi.


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anadolu Yakası, Godot’yu bekliyor

Samuel Beckett’in dünyaca ünlü “Godot’yu Beklerken” oyununun Amerikalı yazar Dave Hanson’ın kaleminden çıkan yepyeni uyarlaması, Newyork ve Londra’da gördüğü ilginin ardından ilk ...