İstanbul’a 9 yeni İtfaiye İstasyonu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece Mimar Sinan’da düzenlenen tören ile çeşitli ilçelerde inşa edilen 9 modern itfaiye istasyonunu hizmete aldı.

Törene Başkan Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Feyzullah Kıyıklık, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Genel Sekreter Yardımcıları Abdurrahman Uçak, Köksal Tandıroğlu, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Topbaş, modern araç gereçler ile donattıkları İstanbul İtfaiyesi’ni dünyanın en iyi teşkilatından biri haline getirdiklerini belirterek; “2004 yılında 38 olan itfaiye istasyon sayısı 108’e, personel sayısı 1.852’den 4 bin 254’e, araç sayısı ise 292’den 635’e ulaştı” dedi.

“NEW YORK İTFAİYESİ İLE YARIŞIR HALE GELDİK…”

İstanbul İtfaiyesi’nin modern istasyon, araç ve ekipmanlarla dünyanın önde gelen itfaiyelerinden biri haline geldiğine dikkat çeken Başkan Topbaş; “İstanbul’da Asya ve Avrupa yakasındaki 3 bölgedeki 9 istasyonun açılışında birlikteyiz.  Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir söz vermiştik ve hedef koymuştuk, her noktada bir numara olmak istedik. Sayın Başbakanımızın başlattığı vizyonu devam ettiriyoruz. Hedeflerimizi her zaman büyük tuttuk ve itfaiyemizi dünyanın en iyi itfaiyesi olan New York itfaiyesi ile yarışır hale getirdik” diye konuştu.

HİZMETE ALINAN İSTASYONLAR…

– Ataşehir Kayışdağı İtfaiye İstasyonu
– Başakşehir Resneli Yangın Evi ve Yangın Eğitim Konteynerleri
– Başakşehir Resneli İtfaiye İstasyonu
– Beşiktaş Ortaköy İtfaiye İstasyonu
– Büyükçekmece Mimarsinan İtfaiye İstasyonu
– Eyüp Kemerburgaz İtfaiye İstasyonu
– Kartal Yakacık İtfaiye İstasyonu
– Maltepe Büyükbakkalköy İtfaiye İstasyonu
– Üsküdar Ünalan İtfaiye İstasyonu

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...