İstanbul’a 6 yeni otogar geliyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşımın daha rahat olması için megakentin 6 ayrı noktasında otogar yapılacağı müjdesini verdi. İstanbul’da 6 farklı noktaya otogarlar gelecek, kentler arası ulaşım genişleyecek ve otogarların işlevi 2017’de devreye girecek.

“Otogarları daha lokal, daha küçük, 6 bölgede parçalamak üzereyiz. Mevcut Bayrampaşa’daki otogarın üstünü tamamen yeşil park haline getirmeyi, alt katlarını ise otopark yapmayı düşünüyoruz” açıklamasında bulunan Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti:

OTOGARLAR 2017’DE FAALİYETE GEÇECEK…

“Otogarların sistemleri değiştirilir hale geldi. Alibeyköy’de şu anda bir cep otogarı yaptık. Şehir merkezinde kalan Bayrampaşa’daki otogar, gelecekteki işlevini yitirecek. Daha lokal, daha küçük, 6 bölgede parçalamak üzereyiz. Buna göre çalışma yapıyoruz. Mevcut Bayrampaşa’daki otogarı da üstünü tamamen yeşil park haline getirmeyi, alt katlarını otopark yapmayı düşünüyoruz. Bu otogarların da 2016, 2017 gibi tamamlanmasını hedefliyoruz. 2017 gibi de bu otogarlar devreye girecek.”

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spor tutkunları Riva Koşusu’nda buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı ve çeşitli kuruluşların sponsorluğunda Riva Koşusu yapıldı. ...