İstanbul’a 400 bin yeni ağaç…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği işbirliğiyle Çatalca, Durusu, Sultanbeyli ve Pendik’te 400 bin fidan dikimi projesi kapsamında Pendik’te düzenlenen törene katıldı.

Başbakan Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş, törende “Milli İradeye Saygı” adı verilen ladin ağıcına ilk toprağı attı, can suyunu verdi. Ağaçların dikildiği alana, “Kronik Solunum Yolu Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliği” anlamına gelen “GARD Ormanı” adı verildi. Erdoğan, ASKON’un kampanyasına destek veren kuruluşların temsilcilerine plaket verdi. Törene, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca de katıldı.

“ORMANLAR, SAĞLIĞIMIZIN KAYNAĞI VE GARANTİSİDİR…”

Ağaç dikimi öncesinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dikilecek bu fidanların İstanbul’un muhteşem yeşil görüntüsünü daha da zenginleştireceğine ve güzelleştireceğine inandığını belirterek; “Bu arazide dikilecek ağaçlar, şehri güzelleştirmenin yanında göğüs hastalıklarından muzdarip insanlarımızın ferahlamasını da sağlayacak şekilde özel olarak seçildi. Ormanlar, varlıkları itibariyle havamızın, suyumuzun, toprağımızın, yani sağlığımız kaynağı ve garantisidir” diye konuştu.

“BİZİM İŞİMİZ ÇEVRECİLİK…”

“Bizim işimiz çevrecilik, bizim işimiz ağacın olmadığı yere ağacı götürmek ve çeşitlendirerek götürmek” diyen Erdoğan, 2008’den bu yana “Milli Ağaçlandırma Seferberliği Projesi” yürüttüklerini hatırlattı.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...