İstanbul – Yalova 6 dakikaya iniyor…

Dünyanın en büyük asma köprüsünde çalışmalar hız kazandı. İstanbul – Yalova arasındaki mesafeyi 6 dakikaya kadar düşürecek tarihi projenin gelecek yıl hizmete girmesi planlanıyor.

Projenin hayata geçmesi ile birlikte Kadıköy’den Yalova’ya otomobil ile karadan ulaşım süresi 40 dakikaya kadar kısalacak. Gidiş-geliş olmak üzere 6 şeritli inşa edilen köprüde yayaları bir sürpriz bekliyor.

KÖRFEZ, YÜRÜYEREK GEÇİLEBİLECEK…

İstanbul ve Yalova arasındaki Körfez geçiş köprüsüne yayalar için de şerit yapılıyor. 2015 yılında köprünün hizmete girmesi ile birlikte feribot ile 45 dakikada geçilebilen Körfez üzerinde yayalar yürüyebilecek.

YAKIT VE ZAMAN TASARRUFU SAĞLAYACAK…

Yıllardır karayolu ile İzmit üzerinden Yalova’ya bağlanan araçlar, bazen 2 saati bulabilen trafik yoğunluğu ile karşı karşıya gelebiliyor. Köprünün hizmete girmesi ile birlikte önemli ölçüde yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacak. Körfez geçiş köprüsü, Türkiye’nin en büyük otoyol projesi olarak da kayıtlarda yerini aldı. İstanbul – İzmir arasındaki mesafe, projenin tamamlanması ile birlikte 3,5 saate kadar düşecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...