İstanbul ve Ankara arasına şarj istasyonları kurulacak…

Elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların hız kazanmasıyla, İstanbul ve Ankara arasına şarj istasyonları kurulacağı belirtildi.

Türkiye’de elektrikli şarj istasyonları üretiminde faaliyet gösteren bir elektrik firmasının Ürün ve Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı, elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşması için şarj istasyonlarının önemli olduğunu söyledi. Şalcı; “İstanbul-Ankara arasını iki şarj istasyonuyla elektrikli araç için erişilebilir hale getireceğiz. Türkiye geneli için ise akaryakıt ve tesis işletmeleriyle görüşmeler devam ediyor” dedi.

İLK HEDEF İSTANBUL, SONRA TÜM TÜRKİYE…

İstanbul’da trafiğe çıkabilecek elektrikli araç sayısının şu anda 200-250 civarında olduğunu vurgulayan Mustafa Serdar Şalcı; “İstanbul’da İspark’larda kurulu istasyonlarımız mevcut. Bu konuda yetki belgeli ve İstanbul Kart ile de uyumlu tek ürüne sahibiz. İstanbul’da ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’na verilmiş bir proje dahilinde elektrikli araç şarj ağı kurulacak. Bu proje onaylandığında İstanbul bünyesindeki araç şarj sorunu, İspark bünyesinde tamamen çözülmüş olacak. Böylece hem kişisel hem de toplu kullanımlara özgü şarj ağı oluşmuş olacak. İstanbul’da bu sorun çözüldüğünde diğer illerde ve şehirler arasında da yaygınlaşacak” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...