İstanbul Şehir Tiyatroları bir asrı geride bıraktı…

İstanbul Şehir Tiyatroları kuruluşunun 100. yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen galayla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı gecede, çok sayıda tiyatro ve sinema sanatçısı göze çarptı.

Gala öncesinde Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve beraberindeki sanatçılar, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nden Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüdü. Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin duvarına “Darülbedai Caddesi” tabelası astı. Galada konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Tiyatrosu’nu bilen birisi olarak Erhan Yazıcıoğlu’nu göreve getirdiklerini söyledi.

Geceye katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Topbaş; “Tebrik ediyorum, 100 daha diyorum. İnanıyorum ki Erhan Bey, Şehir Tiyatromuzu ekibiyle birlikte geleceğe taşıyacak. Bendeniz de bu 100 yılın kutlamalarında bulunmaktan büyük şeref duyuyorum. Geçmişi biraz bilen birisi olarak, burada bulunmaktan büyük haz duyuyorum” diye konuştu.

Topbaş, günün anısına Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu’na plaket verdi. Konuşmanın ardından Şehir Tiyatroları sanatçıları, hep birlikte 100. yıl şarkısını seslendirdi. Gala gecesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Kadir İnanır, Erdal Özyağcılar, Perihan Savaş, Zihni Göktay, Cihan Ünal, Sezai Yılmaz, Çiğdem Tunç gibi sanatçılar ile çok sayıda Şehir Tiyatrosu sanatçısı katıldı.

Gecede Burak Kut, Cihan Ünal, Erol Evgin, Hakan Aysev ve Nükhet Duru gibi birçok sanatçı da sahne aldı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

KKTC’li tiyatrocular Maltepe’de sahne aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Özakıncı’nın himayesinde çalışmalarına devam eden Tiyatro Aşkh, “Kanatsız Güvercinler” isimli oyunuyla, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. ...