İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Marimba Konseri…

İKSV 42. İstanbul Müzik Festivali bünyesinde gerçekleşen “Elman Mecid Marimba Konseri”, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin masalsı kış bahçesine renk ve müzik kattı.

1996 Ankara doğumlu Elman Mecid, 2009 yılında Plodiv’de (Bulgaristan) düzenlenen Pendim Uluslararası Perküsyon Yarışması’nda birincilik alarak kendini göstermişti. Ayrıca, yarışmanın tüm kategorilerinden jüriden en yüksek puanı alarak Plodiv Senfoni Orkestrası ile konser vermeye hak kazanmıştı.

Aynı yıl Moskova’da Genç Yetenekler Yarışması’nda dördüncülük, 2010 yılında İtalya’da Giornate Della Percussione Yarışması’nda iki ayrı dalda birincilik ve üçüncülük aldı. 2012 yılında ise Almanya’da düzenlenen Uluslararası Marimba Yarışması’nda birinciliğe layık bulundu.

Tarihi çok  eskilere dayanan bir enstrüman olduğu halde ülkemizde adı pek bilinmeyen marimba ile Eric Sammut, Claude Debussy, Takatsugu Muramatsu, J. Sebastian Bach ve Astor Piazzola’nın eserlerini çalan genç sanatçı, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...