İstanbul Gıda Merkezi

İstanbul Gıda Merkezi tasarlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı, İstanbul’a kurulması planlanan İstanbul Gıda Merkezi’nin Gelecek Tasarım Projesi’nin çalışmalarını sürdürüyor. Gıda merkezinin kurulması, yatırım ve yönetim modellerinin değerlendirilmesi için “İstanbul Gıda Merkezi Geleceği Ortak Akıl Konferansı” düzenlendi.

Konferansın ilk gününün açılış konuşmasında açıklamalarda bulunan İBB Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu, İstanbul Gıda Merkezi Gelecek Tasarım Projesi’ni geçen yıl başlattıklarını hatırlatarak; “Yer seçimi kriterleri belirledi. Gıda merkezinin kurulmasına ilişkin nasıl bir işletme modeliyle çalışabileceği tespit edildi ve mevzuat ihtiyaçların neler olduğu ortaya konuldu” dedi. Açılış konuşmasından sonra Prof. Dr. İbrahim Kırcova moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda, dünyada ve Türkiye’de bulunan gıda merkezlerine yönelik çevresel analizler yapılarak, İstanbul Gıda Merkezi geleceğine yönelik yatırım ve yönetim modeli değerlendirmeleri gerçekleştirildi.

İstanbul Gıda Merkezi

MODERN BİR TESİS İNŞA EDİLECEK…

Ortak Akıl Konferansı’nın ikinci gününde İstanbul Gıda Merkezi Tasarım Projesi ile ilgili bilgilendirme sunumunun ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı; “Bu tesis çağın ihtiyaçlarına cevap verirken, aynı zamanda İstanbul’un hedeflerine de bir şekilde hizmet etmesi gerekiyor. İstanbul’da yeni bir gıda merkezini, yeni bir vizyonla ortaya koyma gayreti içerisindeyiz. Gıda önemli bir konu. 90 yıl yaşayan bir insan ortalama 164 ton gıda ve sıvı tüketip, 64 kilo ile ömrünü tamamlıyor. Bir makine olan insanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de gıdanın hijyenik olması lazım” açıklamasında bulundu.

istanbul-gida-merkezi-tasarlaniyor-2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı, İstanbul’a kurulması planlanan İstanbul Gıda Merkezi’nin Gelecek Tasarım Projesi’nin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Gıda merkezinin kurulması, yatırım ve yönetim modellerinin değerlendirilmesi için 25-26 Kasım 2016 tarihleri arasında “İstanbul Gıda Merkezi Geleceği Ortak Akıl Konferansı” düzenlendi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...