İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye’ye geçti!

Megakentte sınırlar yeniden belirlendi. Ümraniye ve Ataşehir arasında 6 yıldır tartışma konusu olan arazi, Ümraniye Belediyesi’ne geçti.

04 ve E-80 karayolu, Ataşehir ve Ümraniye arasında yeni sınır olarak kabul edildi. TBMM’de kabul edilen karara göre, Ataşehir Barbaros Mahallesi’nin önemli bir kısmı Ümraniye sınırlarına dahil edildi. TBMM’de muhalefet, iktidarın kararına tepki gösterdi. Karar ile birlikte tekrar 2008 yılı sınırlarına dönülmüş oldu.

TARTIŞMALAR ALEVLENDİ…

CHP’li Ataşehir Belediyesi sınırlarında bulunan ve en az 150 Trilyon TL’lik inşaat harcı değeri olduğu öne sürülen, halihazırda yapımı devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Ak Partili Ümraniye Belediyesi’ne geçmiş oldu. Bunun üzerine her iki parti arasında tartışmalar alevlendi. Ümraniye Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “Sınırlar değişmedi, netleşti” denildi.

 

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

aşevi

Sancaktepe Belediyesi’nden aşevi

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor. Son olarak Belediye Başkanı İsmail Erdem ile aşevi personeli, ...