okullar tatil

İstanbul’da okullar tatil edildi

Olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle, Türkiye’nin bazı illerinde eğitim ve öğretime ara verildi. İstanbul genelinde de yoğun kar yağışının ardından veli ve öğrenciler okulların tatil edilip edilmeyeceğini merakla beklerken, beklenen açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin’den geldi.

Vali Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kenti etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, 9 Ocak Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

okullar tatil

BİR GÜN SÜREYLE EĞİTİM VE ÖĞRETİME ARA VERİLDİ…

“Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışının neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluklar göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma merkezleri ve halk eğitim merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur.”

okullar tatil

İstanbul genelinde yoğun kar yağışının ardından okullar tatil edildi…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...