İstanbul Boğazı’nda gemi yalıya çarptı

İstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlenen bir gemi, saat 16:00 sıralarında yalıya çarptı. Mısır’dan sefere çıkan Malta bayraklı “VITASPIRIT” adlı geminin İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında dümen kilitlenmesinden kaynaklanan kaza büyük panik yarattı.

YALIDA BÜYÜK HASAR OLUŞTU

Dümeni kilitlenen gemi sürüklenerek Beylerbeyi tarafındaki Boğaziçi Köprüsü ayaklarının altında bulunan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarptı. Çarpmanın etkisiyle yalıda büyük hasar oluşurken, çarpma anında boğaz gezisinde olan turistlerin cep telefonu ile çektikleri görüntüler yansıdı.

Kazada büyük bir şans eseri ölen yada yaralanan olmadı. Kazanın duyulmasından sonra yardım ekipleri hemen yola çıktı. Kazanın ardından İstanbul Boğazı çift yönlü olarak deniz trafiğine kapatıldı. Tanker Ahırkapı’ya çekildi. Kılavuz kaptan, kazaya makine arızasının neden olduğunu söyledi.

SÜLEYMAN AKPINAR GÖRÜNTÜLEDİ

O sırada eşi Neslihan Akpınar ile boğaz gezisinden olan Kadıköy Life Dergisi Fotoğraf Stüdyosu’nun sahibi Süleyman Akpınar tarafından çekilen görüntüler, kazanın ne denli büyük olduğunu gösteren en net görüntüler olarak basına yansıdı.  Süleyman Akpınar, yalıya çarpan geminin 225 metre boyunda ve 32 metre genişliğindeki “Vitaspirit” adlı dökme yük gemisi olduğu bilgisine ulaştı. Bölgede bulunan Lacivert ve Uskumru isimli restoranlarının zarar görmemiş olmasını büyük bir şans kabul eden bazı uzmanlar. O sırada her iki mekanın da full dolu olması büyük bir can kaybı yaşanmasına da sahne olabilirdi yorumlarında neden oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

saadet-li-sevim-den-belediye-baskanlarina-belediye-calisanlarina-parti-bayragi-astirmayin

Başkan Sevim’den; “Belediye Çalışanlarına Parti Bayrağı Astırmayın”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...