İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti’nin ilk etkinliği Pendik’te…

1

Pendik Belediyesi tarafından Pendik’teki sportif yatırımların ve faaliyetlerin tanıtımı ile uluslararası yarışmalarda başarı kazanan ilçe sporcularının ödül takdimi, muhteşem bir törenle gerçekleştirildi.

Törene; AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın yanı sıra; eski milli futbolcu ve İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, Mihrimah Belma Satır, Osman Boyraz, Mehmet Domaç, Basketbol Federasyon Başkanı Turgay Demirel, Halter Federasyon Başkanı Hasan Akkuş, Taekwondo Federasyon Başkanı Metin Şahin, Tenis Federasyon Başkanı Ayda Uluç, Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay, spor adamları, dernek yöneticileri  ve çeşitli siyasi parti idarecileri katıldı. 

Töreni çok sayıda basın mensubu da takip etti. Pendik’te sportif yatırımların ve faaliyetlerin tanıtıldığı videonun ardından bir konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, spor için çok şeyler yapılması gerektiğini bildiklerini belirtti. 

Tesisleşme konusunda birçok yatırım yapıldı… 

Şahin’in ardından kürsüye gelen eski milli futbolcu ve İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, böylesi büyük bir organizasyon düzenleyen Pendik’i kutlayarak sözlerine başladı. Ablasının burada evli olduğunu ve onu sık sık ziyarete geldiğini belirten Şükür; “İstanbul’a ilk ayak bastığım yer Pendik’ti. O günden bugüne çok şeyler katettiğini görmek beni çok mutlu etti” dedi. 

3

“Durmak yok, tesisleşmeye devam” diyen bir belediyemiz var… 

İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti olduğunun bu ilk günlerinde, spor etkinliklerinin adeta başlangıcını Pendik Belediyesi’nin düzenlediğine vurgu yapan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bundan onur duyduğunu ifade etti. Spor Başkenti unvanını önemseyen ve spora bu kadar yatırım yaparak tesisleşmeye önem veren Kenan Şahin’i tebrik eden Bağış; “Sporla uzun yıllar uğraşmış ve hala bu ülkenin dinamizmi açısından sporu önemli gören bir başbakanımızın olması, bu etkinliği düzenlememiz için en büyük güçtür” dedi. 

Başbakandan alınan ilhamla İstanbul’u spor başkenti yapabildiklerine vurgu yapan Bağış; “AB üyesi olmadığımız halde Kültür Başkenti olduk ve bu yıl da Spor Başkenti oluyoruz. 2012 yılı boyunca spora hep beraber önem vereceğiz. Herkese sesleniyorum, hadi gelin hep beraber spor yapalım. Spor yapabilecek tesislere ihtiyacımız var. Pendik Belediyesi’nin diğer il ve ilçe belediyelerine ilham kaynağı olmasından ötürü, bir kez daha Kenan Şahin’i kutluyorum” dedi. 

Pendik diğer belediyelere de örnek olacak… 

Bağış, 2012 boyunca yapacakları çalışmaların 2023’ün ve 2020’nin kapılarını açacağını belirterek, 2020’de İstanbul’un olimpiyatlara evsahipliği yapacağını hedeflediklerini ifade etti. Bugün, 2012 Spor Başkenti için ilk etkinliğe öncülük eden Pendik’i çok önemsediğini vurgulayan Bağış, bunun diğer ilçe belediyelerine örnek olacağına inandığını belirterek konuşmasını tamamladı.

2

4

5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...