İSPARK’tan çevreci tabela uygulaması…

İstanbul’da otopark sorununun çözümü için modern projeler üreten İSPARK, otoparklarındaki mevcut tabelalarını çevreci ve ışıklı tabelalar ile değiştiriyor.

İstanbulluların araçlarını daha rahat ve kolay park etmelerine imkan sağlayan çevreci tabelalar, gün içinde güneşten aldığı enerjiyi özel bir sistemle depoluyor. Akşam hava karardıktan sonra ışıklı tabelalar, sürücülere park yeri bulmaları konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Kısa bir süre önce pilot bölge olarak Ümraniye Alemdağ Caddesi ve Beşiktaş’ta başlatılan uygulama, kademeli olarak tüm kente yayılacak.

UYGULAMA KISA ZAMANDA TÜM KENTE YAYILACAK…

İstanbul’a modern ve teknolojik otopark uygulamaları ile değer katmaya ve İstanbullulara yakışan hizmeti sunmaya çalıştıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, konu hakkında yaptığı açıklamada; “Yeni uygulamaya başladığımız çevreci ve ışıklı tabela uygulaması, kendi enerjisini üretebilen ve sürücülere kolaylık sağlayan bir sistem… Bu uygulamayı kısa zamanda tüm kente yaymayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...