İspanyol heyet Maltepe’de…

İspanya’nın Villafranca de los Barros Belediyesi’nden bir heyet, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

İki belediye arasındaki kültür, sanat, eğitim, sağlık ve diğer alanlarla ilgili karşılıklı işbirliğini geliştirmek için ziyarete gelen heyet, Maltepe Belediyesi’nin ilgili birimlerinde ve ilçede incelemelerde bulunarak, nasıl bir çalışma gerçekleştirebileceklerini belirleyecek.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Türkiye-İspanya arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi noktasında bir araya gelmelerinin önemine dikkat çekti. Başkan Kılıç; inançların, aşkların, kültürlerin ve imparatorlukların başkenti İstanbul’a bundan tam 550 yıl önce İspanya’dan gelen birçok insanın burada kendini bulduğunu ve bir parçası haline geldiğini anımsattı.

DİĞER KÜLTÜRLERE AÇIK BİR MALTEPE…

“Büyük devrimler, küçük adımlarla başlar. Tarihi dostlukların da bu tür ilişkilerle başlayacağını düşünüyorum” diyen Kılıç; “Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duydum. Burası gerçekten sizin eviniz… Daha önce Maltepe Kaymakamımız ile de bir araya gelip değerlendirmelerde bulunduk.  Maltepe Beşçeşmeler’de İspanyol Kültür Haftası yapmayı planlıyoruz. Diğer kültürlere açık bir Maltepe olacak” şeklinde konuştu.

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ…

Villafranca de los Barros Belediye Başkan Yardımcısı Joaquin Rodriguez Soler ise, belediye başkanlarının selamlarını Başkan Ali Kılıç’a ileterek; “Burada olmaktan çok mutlu olduk. Çalışmaların iki belediye için de faydalı olmasını diliyoruz” dedi. Görüşmenin ardından Villafranca de los Barros Belediyesi heyeti adına Başkan Yardımcısı Joaquin Rodriguez Soler, Başkan Kılıç’a şehirlerini tanıtan hediyelerini takdim etti.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...