Irmak Okulları III. Etik Değerler Çalıştayı sona erdi…

Farklı etkinliklerle gündeme gelen Irmak Okulları, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Etik Değerler Çalıştayı” ile düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda ülkemizdeki sorunları belirleyerek, bu sorunlara İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi çerçevesinde gerçekçi çözümler üretmeyi hedefledi.

Irmak Okulları tarafından düzenlenen III. Etik Değerler Çalıştayı’na; bu sene Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Marcus Graf, Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Mehveş Evin ve Avukat Oğuz Çetinkaya konuşmacı olarak katıldı.

Çeşitli okullardan gelen lise öğrencileri, düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda örnek olaylardan yola çıkarak ve ülkemizde var olan sorunları belirleyerek, bu sorunlara “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”, “İnsan Haklarının ve Temel Özgürlüklerinin Korunmasına Dair Sözleşme” ve “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası” çerçevesinde gerçekçi çözümler üretmeye çalıştılar. Komite çalışmaları sonunda ise, genel kurulda bildirilerini sunup tartıştılar.

III. Etik Değerler Çalıştayı karar bildirileri, başta Avrupa Konseyi olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok kuruluşa gönderilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...