Irmak Okulları Cumhuriyeti göğüsledi…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı nesiller yetiştirmek misyonuyla onyıllardır akademik çalışmalarını yürüten Irmak Okulları’nın Caddebostan kampüsü, Cumhuriyet’in 91 yılı kutlamaları kapsamında “Barış İçin Müzik Vakfı – Brassband Konseri”ne ev sahipliği yaptı.

Biletli konsere katkı sağlamak isteyen duyarlı veliler, öğrenciler ile birlikte etkinliğe yoğun ilgi gösterince Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde eşsiz bir güne daha imza atıldı.


KÜÇÜK YÜREKLER, BÜYÜK HEDEFLER…

Irmak Okulları öğrencilerinden oluşan koro grubunun konseri ile başlayan etkinliğin ilerleyen dakikalarında, merkezi Edirnekapı’da bulunan ve temel amacı mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi sağlamak olan Barış İçin Müzik Vakfı’nın başarılı genç sanatçıları sahne aldı. Marşlarımızı ve sevilen birçok eseri başarıyla seslendiren sanatçılar, izleyicilerden yoğun alkış aldı. Konserden elde edilen gelir, Irmak Okulları tarafından vakıf öğrencilerinin geleceği için bağışlandı. Irmak Okulları öğrenci ve velilerinin vakıf öğrencilerine destek amacıyla tek vücut olması, takdir ile karşılandı. Gecede, “Her çocuğun sanatsal yaşama katılma hakkı olduğu” vurgulandı.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI…

Okul yönetiminin tam kadro katılım gösterdiği etkinlikte, Cumhuriyet’in temelini atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı. Okul yöneticileri, öğrenci ve velileri, tek bir ağızdan “Cumhuriyet ilelebet yaşayacak” mesajı verdi. Irmak Okulları, bir etkinliğiyle daha Cumhuriyeti göğüsledi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...