Irmak Lisesi öğrencilerinin İspanyolca başarısı…

Öğrencilerine hem akademik, hem sosyal, hem de kültürel anlamda zengin öğrenme ortamları sunan, sürekli gelişimi temel ilke edinen, özgün akademik programlarını evrensel değerler, iletişim, bütünsel öğrenme ve kültürler arası farkındalık ile yapılandıran Irmak Okulları, öğrencilerinin başarıları ile haklı bir gurur yaşıyor.

Nüans Kitabevi’nin düzenlediği ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen “Yabancı Dil Öykü Yarışması”nda, İspanyolca Lise kategorisinde Özel Irmak Lisesi öğrencileri birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Irmak Okulları, ikinci yabancı dil eğitimi ile öğrencilerinin yeni bir dil öğrenmeye karşı yapıcı bir ilgi duymasını, diğer ülkelerin kültürlerine yakınlaşmasını, kültürler arası farkındalıklarının artmasını ve çevresi ile fikir alışverişi yapmasını amaç ediniyor.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. Irmak Okulları İngilizce konusunda iddialı. Örneklerini de gördüm. İkinci yabancı dilde katıldıkları öykü yarışmasında hem birincilik, hem ikincilik, hem de üçüncülük almaları büyük başarı. Geleceğin yazarlarının isimlerini de öğrenmek isterdim. Belki ileride öykülerini okuruz.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...