İranlı sanatçı Ahad Saadi, Skyturk 360 TV’de…

Kadıköy’de yaşayan İranlı sanatçı Ahad Saadi, Skyturk 360 TV’ye konuk oldu. Uyanış Tuğtaş ve Reyhan Baysan’ın birlikte sundukları, sevilen program “Ekonomi Gündemi”nin 06 Şubat Perşembe gününün konuğu olan sanatçı, kendisine ait bir teknikle yaptığı birbirinden değerli tabloları hakkında bilgi verdi.

KALEM, FIRÇA VE BOYA KULLANMADAN…

Yarattığı eserlerinde kalem, fırça ve boya kullanmayan sanatçının renkli kumaşları yakıp, kat kat birbirine yapıştırarak oluşturduğu resimler, bütün dünyada büyük ilgi görüyor. Bu yönteme “Azarnegari” adını veren Ahad Saadi, “Türkiye’de yaşıyor olmaktan çok mutluyum. Burayı ikinci vatanım gibi kabul ediyorum” dedi.

YAKINDA SERGİ AÇACAK…

Aynı zamanda Kadıköy Life Grubu Dostlar Meclisi Üyesi de olan sanatçı, dokuz aydan beri aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmaların bitmek üzere olduğunu ve yakın bir zamanda açacağı sergi ile çalışmalarını İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunacağını söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...