Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

İnsanlığın güncel sorunları İstanbul’da tartışıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, dünya çapında isim yapmış filozofları İstanbul’a yeniden davet ederek; “İstanbul’da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul’da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız” şeklinde konuştu.

Dünyaca ünlü filozoflar, insanlığın güncel sorunlarını tartışmak üzere bu kez İstanbul’da bir araya geldi. Uluslararası Felsefe Enstitüsü tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Uluslararası Felsefe Günleri; dünya çapında isim yapmış filozofları, insanlığın güncel sorunlarına felsefe penceresinden bakmak ve katılımcılarına yeni anlamlar kazandırmak hedefiyle bu yıl megakent İstanbul’da buluşturdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

DEĞER, DEĞERLER VE ANLAM…

“Değer, Değerler ve Anlam” başlığı ile 6-9 Eylül tarihleri arasında toplanan uluslararası kongre, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı gala gecesiyle son buldu. Dünyaca ünlü filozoflarla İstanbul’da başka vesilelerle yeniden bir araya gelmekten onur duyacaklarını dile getiren Bakan Avcı, gala yemeğinde yaptığı kısa konuşmada “İstanbul’da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul’da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız” dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ FİLOZOFLAR İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİ…

Uluslararası Felsefe Günleri; Enstitü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin öncülüğünde gerçekleştirildi. Romanya Milli Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı, aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü Üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru ile Enstitü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois ise organizasyonun diğer katılımcıları arasında yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “İstanbul’da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul’da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Evrim Akın

Maltepe Park’ta Evrim Akın ile bayram coşkusu

Ekranların gülen yüzü, çocukların çok sevdiği ablası Evrim Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ...