İnşaat Mühendisleri, Başkan Akbaş’a konuk oldu…

2

İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği, yeni yönetimi ile birlikte Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a konuk oldu. Oda Başkanı Murtaza Doğanyılmaz’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu üyeleri Sedair Kaya ve İsmail Akçay’ın da bulunduğu ziyarete, Çayırova Belediyesi mimarlarından Erden Alp Erden ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yağcı da katıldı.

Nüfusumuz 93.640 rakamına ulaştı…

İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği’nin yeni yönetimini makamında ağırlayan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova’nın bir kent olması için ilçeye estetik ve modern yaşam alanları kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Coğrafi konumu açısından Çayırova’nın merkez bir nokta olduğunun altını çizen Başkan Akbaş; “İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi üç büyük ilin merkezinde bulunduğumuzu söylemek istiyorum. Sizlerde biliyorsunuz ki Çayırova, ilçe statüsü kazandığı günden bu yana çok göç almış ve nüfusu hızla artmış bir ilçedir. 2008 yılı verilerine baktığımızda 78.430 olan nüfus sayımız, 2011 yılında 93.640 rakamına ulaşmıştır. Türkiye ortalamasının daha üstünde seyreden nüfus artışı ile ortalama % 7’lik bir rakama ulaşan ilçemiz, sosyal yaşam alanlarına daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Kent olma yolunda yaptığımız planlamalar doğrultusunda büyüyen Çayırova’mıza yeni yaşam alanları oluşturmak için planlamalarımızı yapıyoruz” dedi.

Çayırova estetik yapılara kavuşacak…

Yapılan ziyarette, Çayırova’nın imar konuları hakkında İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilcileri ile istişarede bulunan başkan Akbaş, ilgili kanunlara ve yönetmeliklere uygun olarak yapı ve imar izni verdiklerini hatırlattı. Ayrıca Akbaş; “Çayırova’nın, estetik değerlerinin öne çıktığı modern ve yaşanabilecek yapılara kavuşmasını istiyoruz. Bu amaca uygun olarak çalışmalarımızı yürütüyor, halkımıza hizmet ediyoruz. Çayırova’nın her yönüyle mükemmel ve çağdaş bir kent olması için, bölgemizdeki sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla olan istişaremiz ve işbirliğimiz devam edecek. Çayırova’nın imajını, görüntüsünü, yaşam alanlarını el ele verip değiştirelim” dedi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...