İNDER

İNDER’den 500 milyon liralık ikili görüşmeler

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) üyesi 20 inşaat firması ile Türkiye’nin önde gelen 23 inşaat malzemesi üreticisi, Yaratıcı İş Görüşmeleri Toplantısı’nda ikinci kez bir araya geldi. Yeni tedarikçilere de pazar yaratılması amacıyla düzenlenen iş görüşmelerinin, yaklaşık 500 milyon liralık yeni pazar yaratacağı öngörülüyor.

İNDER’in düzenlediği “bire bir” iş görüşmelerinin ikincisi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Mayıs ayında düzenlenen ilk buluşmadan olumlu sonuç alan ve işlem hacimlerini artıran yapı malzemecilerinin artan taleplerini karşılamak için yapılan iş görüşmelerine bu kez 23 yeni tedarikçi davet edildi. Yeni hizmet ve ürünlerin tanıtıldığı iş görüşmelerinin, sektöre yaklaşık 500 milyon liralık katma değer yaratması bekleniyor.

İNDER

KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ DİZGİNLENDİ…

Görüşmeler öncesinde açılış konuşmasını yapan İNDER Başkan Vekili Engin Keçeli, inşaat sektöründe sinerji yaratarak büyüme modelinin sürdürülebilir olduğunu, bu kapsamda sektörden gelen yoğun talep nedeniyle ikili iş görüşmelerinin daha sık aralıklarla yapılacağını bilgisini paylaştı. Yılın ilk dokuz ayındaki konut fiyatlarındaki artış hızının, üretici ve tedarikçi işbirliğiyle yavaşlatıldığını ifade eden Keçeli; “Tedarikçilerimizin bize sunduğu inşaat üretiminde kullanım maliyetini düşüren yeni ürün ve hizmetleri olduğu gibi tüketicilere yansıtıyoruz. Böylece projelerimize hem teknolojik gelişmeleri yansıtıyoruz, hem de enflasyon ve diğer dış baskılar nedeniyle artmaya başlayan konut fiyatlarını dizginliyoruz” dedi.

ONURSAL BAŞKAN AŞÇIOĞLU’NDAN NAZMİ DURBAKAYIM’A TAM DESTEK…

1967’de kurulan İNDER’i 2000’li yıllarda tekrar canlandıran ve temellerini güçlendirerek yükselmesini sağlayan Onursal Başkan Yaşar Aşçıoğlu ise, Nazmi Durbakayım ile İNDER’in altın çağı yaşadığını söyledi. Son yıllarda İNDER‘in sektördeki etkinliğini arttırdığının altını çizen Aşçıoğlu; “Nazmi Bey başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyelerinin etkin girişimleri, her konuda kendini göstermeye başladı. İmar planlaması, vergi yükü, kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntıları bizzat kamu yönetimine taşıyan İNDER yönetimi, sektördeki sağlıklı büyümede büyük rol oynadı” şeklinde konuştu.

20 İNŞAAT FİRMASI İLE 23 TEDARİKÇİ İKİNCİ KEZ BULUŞTU…

İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; Ağaoğlu, Artaş, Aşçıoğlu, Beyaz İnşaat, Dekar Yapı, Doğa Şehircilik, Ege Yapı, Fer Yapı, Ferko İnşaat, Gülsa İnşaat, Haldız Grup, Hasanoğlu İnşaat, Metal Yapı Konut, Nef, Nida İnşaat, Nuhoğlu, Ofton, Seba İnşaat, Teknik Yapı, Toya İnşaat’tan oluşan İNDER üyeleri hazır bulundu. Aksa Jeneratör, Aktif Yaşam, Arçelik, Bayraktan Mühendislik, Bersa Enerji, Betofiber, Dora Botanik, Fıratpen, Genç Mühendislik, Hafele, İzoser, Kale Kilit, Mas Mekanik, Mavili Elektrik, Noya Elektrik, Otis Asansör, Özko Alüminyum, Sarıca Alüminyum, Tago Mimarlık ve Yapı Teknik’ten oluşan tedarikçi firmalar ise, İNDER üyesi inşaat firmalarına en son çıkan yenilikçi ürünlerini, hizmetlerini ve çözüm önerilerini sundular.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Elite World Asia

Turizm sektörü Elite World Asia’da buluştu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri Elite World Hotels’in bu yıl ikincisini düzenlediği “Elite World Gazino”, başta ...