İlle de Roman olsun!..

Üzüntülerinde sevinçlerinde eğlenmesini bilen Romanlar, Kadıköy’ün de mutluluk kaynağı… Günün önemli bir bölümünü alkış sesleri eşliğinde geçiren Roman vatandaşların müzik tutkusu geçim derdiyle birleşince, meslek haline gelen sokak sanatı büyük ilgi görüyor. Bir de zenne (köçek) oldu mu, hızını alamayan kendini oynarken buluyor.

Sedat, Tuncay ve Vedat Koçak kardeşler ile birlikte Tolga Demir ve Ediz Hun’dan oluşan Kadıköy Grup Gençler, “sokakta profesyonel” müziğin başarılı temsilcilerinden… Grupta en büyük görev ise Sedat’a düşüyor. Ellerinde ziller, yüzyılların zenne kültürünü yaşatan Sedat, mesleğinde oldukça başarılı…

KADINLARA TAŞ ÇIKARIYOR…

Roman kültüründe ayrı bir yeri bulunan köçek kavramı Sedat’ın içine öyle bir işlemiş ki; “Soyadım Köçek olacakmış ama Koçak olmuş. Bu da bana köçekliği hatırlatıyor” diyerek şovunu sergiliyor. Kısa sürede Rıhtım’ı dolduran kalabalık için keyifli bir açık hava gösterisi başlarken, parmak ısırtan gösterilerinin ardından ailesinin geçmişi için hedeflediği parayı toplayan müzisyenlerin başarısı yerini buldu. Kadıköy Grup Gençler, sadece yarım saatlik gösterilerinde iki düğün organizasyonu teklifi aldı.

 

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

kalp sağlığı

Kadıköy’de kalp sağlığı korunuyor

Sağlıklı bir yaşam için kalp sağlığının korunması büyük önem taşıyor. Her yıl 20 milyona yakın insan, kalp ve ...