Yeni Çamlıca’daki tapu ve imar sorunları yıllardır aşılamıyor….

asp

Eski ismiyle Yeni Çamlıca Mahallesi, Ataşehir sonrası ise Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalleleri, tapu ve imar sorunları ile yıllardır boğuşuyor.

1970′li yılların başından beri 1440 dönümlük bölümde tapu sorunu devam ediyor. Üzerinde bina bulunan arsalar dahi birkaç sahipli… Bu sahipler el değiştirdikçe, bazen de mafya ve şebekelerin de devreye girmesi ile ne içerisindekiler huzurlu, ne de ortak olarak görünen hak sahipleri…

Bu arsalara Acarlar sitesinin bir bölümü, Yed-Pa, Kızılay, Klima Siteleri de dahil… Mahkeme mahkemeyi izliyor, sorun çözüldü çözülecek denirken tekrar başlıyor. Tapu sahipleri çıkan ortaklara para ödüyor, başka ortak çıkıyor. Ataşehir ilçe olduktan sonra seçim sürecinde umutlanan mahallelilere, seçim sürecinde de çeşitli vaatlerde bulunulmuş, sonuç yine fiyasko… Şimdi başta muhtarların ve belediyenin kapısını çalan hak sahipleri, bu üç mahalle muhtarının da sorunlarına sahip çıkması ile birlikte “Artık yeter” demeye başladılar.

“Ya çözüm, ya çözüm!” diyen Mevlana Muhtarı İsmail Levent, Yeni Çamlıca Muhtarı Halil İbrahim Ünal ve Mimar Sinan Muhtarı Şahin Acar, halkı toplayarak kangren haline gelen yaraya neşter attılar.

Koç Düğün Salonu’nda bir araya gelen vatandaşlar feryat-figan dertlerini anlattılar, tartıştılar, çözüm önerilerinde bulundular. Toplantıların devamını istediler; “Birlikte çözelim” dediler.

Ataşehir Belediyesi Teknik Danışmanı M. Ali Düzova da, toplantıya belediye adına müdahil oldu. Düzova; “Ataşehir Belediyesi olarak bu soruna çözüm bulmaya çalışıyoruz. İmar İşleri ve Teknik kadromuzla birlikte verdiğimiz sözün arkasındayız. Sizlerin yanındayız. Büyükşehir Belediyesi ile de diyaloglarımız devam ediyor. Şuulandırma iptal edildi. Mahkeme böyle karar verdi. Yeniden şuulandırma yapılacak. Her mahalleye afişler asarak işin takipçisi olacağız. Şualandırma ve her konuda bizlere güvenebilirsiniz” diyerek vatandaşı rahatlamaya çalıştı.

Mevlana Muhtarı İsmail Levent ise; “Sık sık bu ve benzeri toplantılar yaparak sorunun takipçisi olacağız. Gerekirse bu toplantıları eyleme dönüştüreceğiz. Geçmişte Ümraniye Belediyesi önünde yapılan eylemleri Ataşehir’de de, Büyükşehir’de de yapacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

“Yeni Çamlıca’daki tapu ve imar sorunları yıllardır aşılamıyor….” için 6 Yorum

 1. fazli ozbek diyor ki:

  selam lar yllar once bende bir yeralmistim levent emlaktan ama simdi ogreniyorum bir sahibi daha cikmis aldigimiz yerin bu nasil adalet bir turlu anlamiyorum bizlerden resmen birileri haksiz yere para topluyor buna dur diyecek biri cikmayacakmi acaba nerede bu devlet mafyalari acaba ustumuze devleti yonetenlermi gonderiyor?

 2. MERYEM diyor ki:

  Y.Çamlıca vatandaşı olarak, yaptığımız apartmanlarla ilgili,bir bilgi istiyoruz, sonumuz ne ? Ne olacak bu milletin hali yıkılacakmı evlerimiz , yoksa oturmaya devam mı edeceğiz? Doğrusu hepimiz merak ediyoruz .
  En yakın zamanda bize bilgi verirseniz seviniriz “ARTIK YETER”

 3. ADEM diyor ki:

  NERDE BU DEVLET

 4. yusuf diyor ki:

  Yillardir devlete vergimizi ôdedik diğer bútún ôdeneklerimizi de yapiyoruz devlet suyumuzu sıkti sustuk yillardir ne olacağini dúsúnerek yasadik ve evlerimizin durumu hala netlesmedi netlesmiyor bu sekilde belirsizlik icinde ne yapacağiz isyan mi baslatalim ne var mahallemizde borc sa borc verin tapularimizi bi nefes alalim artik bu devlete yaptiğimiz vatandaslik haram

 5. kilim diyor ki:

  arkadaşlar bizim mahallenin sorununu hiçkimse çözemez delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış bizim olayda aynen öyle yerlerimiz mafyanın elinden birkaç kez geçmiş o yüzden çözülmez ben yeri aldım. adam satışları noterden yaparaktan satmış satmış en son ben aldım tapu satışları olmadığından tapu satan kişinin adına çıktı ve adamlarla mahkemelik olduk satış olduğu halde mahkeme kime verse beğenirsiniz onlara verdi ve benim şu anda arsanın üzerinde beş katlı binam var benim ne yapmam lazım adalete güvendim sonuç bu……

 6. necmeddin.öztürk diyor ki:

  yeniçamlıca.imar.durumu.oldukca.çıkmazda.bu.işi.çözmekle.yetkli.belediyemizin.biran.önce.bir.çözüm.getirmesini.üç.mahale.olarak.acil.beklemekteyiz.bu.konuda.çok.büyük.sıkinti.var.nedeni.bi.deprem.olsa.bütün.bialar.eski.depreme.dayanikli.hiç.bir.bina.yok.buralarda.yaşayan.vatan.daşlarin.sorumlus.budurumda.kim.cevap.verecek.bu.hallkin.bu.durumda.suçu.ne.artik.yeter.diyin.bu.imar.veya.kentsel.dönüşüm.diyin.allah.rizasi.için.bu.halkin.imar.sorununu.çözün.budan.ataşehir.belediye.başkanimiz.batal.beye.istiramda.bulunuyorum.tek.çözüm.sissiniz.başkanim.bizleri.bu.maduriyeten.kultar.sagilar

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme