Pendikli girişimci bayanlara 27 bin TL’lik hibe…

1

Pendik Belediyesi, kadın girişimcilerin mekânı KİGŞEM’in (Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi) daha verimli bir şekilde faaliyetini sürdürmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, KOSGEB ile “İşgem isim hakkı” protokolü imzalayan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, kadın girişimcilerin 27.000 TL’ye kadar geri ödemesiz destekten yararlanmasının yolunu açtı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Şahin, girişimcilerin KOSGEB’in birçok olanağından da faydalanabileceğini belirterek, Pendik’teki ticari hayata çok önem verdiklerini, bu doğrultuda da iş geliştirme ve istihdama yönelik destekleri her zaman sürdüreceklerinin altın çizdi.

Kişgem’de 14 girişimci bayan faaliyet gösteriyor…

2008 yılında kurulan Pendik KİŞGEM  (Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi) sayesinde bugüne kadar 32 kadın girişimci kendi işini kurdu. Şu anda 14 girişimci bayan, farklı sektörlerde kendiişlerini yapmanın mutluluğunu yaşıyor.  

KİŞGEM,  Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi’nde faaliyet gösteriyor.

2

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme