Kadıköy’deki oto galerileri kapatılıyor…

1

İçişleri Bakanlığı’nın 2008 yılında yayınladığı genelge gereği şehirdışına taşınması gereken, ancak yapılan tebligat ve süre uzatmalarına rağmen taşınma işlemini gerçekleştirmeyen Kadıköy’deki oto galerilerinin, Valilik emri gereği mühürlenmesine başlandı.

Kadıköy Belediyesi Zabıta Ekipleri, Merdivenköy Mahallesi’nde daha önce tebligat yaptıkları oto galerilerini, tebligata rağmen şehirdışına taşınmayıp, faaliyetlerine kent içinde devam ettikleri için mühürlediler.

İçişleri Bakanlığı, 2008 yılında nüfusu 50 bin ve üzeri ilçelerde, şehir merkezlerinde bulunan oto galerilerinin şehirdışına taşınmaları konusunda genelge yayınlayarak Valiliklere göndermiş, Valilikler de genelgenin gereğinin yapılması için ilçe belediyelerini görevlendirmişti.

Kadıköy Belediyesi de, İstanbul Valiliği’nin genelge gereğinin yerine getirilmesi için sayıları 300’ü bulan oto galerilerine tebligat yaparak, faaliyetlerini sona erdirmelerini ve kent dışına taşınmalarını bildirmişti. Ancak, oto galerilerinin bir kısmı genelgeye uyarak kent dışına taşındığı halde, diğer kısmı süre istemiş ve iki kez İstanbul Valiliği tarafından süre verilmişti.

Üç yıldır verilen sürelere rağmen taşınma işlemini gerçekleştirmeyen oto galerilerine, Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan tebligatlardan sonra mühürleme ve kapatma işlemi uygulanmaya başladı. Bu doğrultuda 20 oto galerisi mühürlendi. Diğerlerine de tebligat işlemlerinden sonra aynı işlemlerin yapılacağı, uygulamanın sadece Kadıköy’de değil, tüm il ve ilçelerde yapılan hukuki bir işlem olduğu bildirildi.

2

“Kadıköy’deki oto galerileri kapatılıyor…” için 1 Yorum

  1. atilla demirel diyor ki:

    Kartal-Samandra inşaatı bitmek üzere olan 650 dükkanlı AutoCountry oto galericiler sitesinin %90 inşası bitti . bu sitenin bir an önce faliyete geçmesiyle Istanbul Anadolu yakası hakettiği güzel bir tesise kavuşacaktır. 3 sene once cikan bu kanunun takibi icinse iş belediyelere düşüyor

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme