ÇAYKUR’un ilk Çayevi, Kadıköy’de açıldı…

cay (3)

Kadıköylüler dün bir ilk’e daha evsahipliği yapmanın ayrıcalığına tanık oldu. ÇAYKUR’un 2008 yılında aldığı ‘Her İlçede Çayevleri Oluşturma Projesi’nin ilk halkası Kadıköy’de hayata geçti.

Kadıköy meydanında hizmete giren ilk çayevinin açılış kurdelasını kesen ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, bir konuşma yaparak, “Kolesterolü düşürmesi, hücre yenileme özelliği, vücuttaki serbest radikalleri bloke ederek kansere yatkın olan hücreleri kovan niteliği nedeniyle çay; şifalı içecekler kategorisine girmiştir” dedi.

Marmara bölgesinde 24 çayevi olacak…

ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce ile birlikte Genel Müdür Yardımcısı Dr. Turgay Turna, Pazarlama Daire Başkanı Talip Mutlu, Rize Ticaret Odası Başkanı Mehmet Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ve bayi temsilcileri ile yoğun bir kalabalığın katıldığı açılışta, İstanbul ve Marmara bölgesinde toplam 24 çayevinin açılarak, bu mekanlarda 50’den fazla çay çeşidinin çayseverlere sunulacağı bildirildi.

“Kadıköylüler en güzel çayı içsin diye bu mekan açılmıştır…”

Çaykur Kadıköy Çayevi’nin açılışında görüşlerine başvurduğumuz mekanın temsilcilerinden Kamil Yıldız, ”Bu kadar şifalı, mineral ve vitamin yönünden zengin olduğu kanıtlanmış çayı, siz tüketicilerimize en iyi şekilde sunmak için buradayız. Çayevi’nin başta Kadıköylüler olmak üzere herkese hayırlı olmasını ve en güzel çayları büyük bir keyifle içmenizi temenni ediyorum” dedi.

cay (4)

5 bin yıllık bir tarih ile dünyada sudan sonra en çok içilen içecek…

Açılışta bir konuşma yapan ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, “Bu müessesenin ne manaya geldiğini bir kaç cümle ile ifade etmek istiyorum. Bilindiği üzere çay, 5 bin yıllık bir tarihi olan ve dünyada sudan sonra en çok içilen, sevilen, efsanesi, evrenselliği, sanat ve sanayisi ile kültür olgusu oluşturmuş bir gıda ve içecek maddesidir. Yapılan bütün araştırmalarda zengin mineraller, vitaminler ve kafeinlerden dolayı çay, bir gıda maddesi olarak tarihe geçmiştir ve gıda maddesi olarak kullanılmaya başlanmıştır” diye konuştu.

 cay (2)

Kanal 24,  açılış sırasında Çaykur Kadıköy Çayevi’nin Temsilcisi Kamil Yıldız ile bir röportaj da yaptı…

cay

“ÇAYKUR’un ilk Çayevi, Kadıköy’de açıldı…” için 3 Yorum

  1. zeki meteoğlu diyor ki:

    Kamil bey Allah utandırmasın allah devamını nasip etsin,Çok geç kalınmamış bir ilk Devamını SAMSUN’ a da bekliyorum.

  2. hasan özölçer diyor ki:

    21 Temmuz’da Kadıköy şubenizde hem gündüz hem gece çay içtim harikaydı… Paket olarak almak istedim. Vitrindeki paketler boştu, sadece bi paket dışarıdaki camekanda vardı. Onu istediğimde gece saat 11.30′daki kasada görevli olan arkadaş veremiceni söledi (teneke kutu özel bi çay). Hiç hoş olmadı bu… Bu arada bu kadar çay çeşidi için tebrik ederim!

  3. cenk erdiler diyor ki:

    bugün eşimle beraber oturduk çaylarımızı içtik..börek, zeytinli açma ve dereotlu poğça yedik..hepsi harika..internete girebildik..fakat biraz pahalı…

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme