Kadıköy Belediyesi Yaz Okulu açıldı…

DSC_2900

Kadıköylü çocuklara yaz tatili boyunca yüzme, masa tenisi, satranç ve şişme oyun parkı ile keyifli anlar yaşatacak olan Kadıköy Belediyesi Yaz Spor Okulu, Temmuz ayının ilk haftası düzenlenen törenle açıldı.

Fikirtepe Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu’nda yapılan Yaz Spor Okulu açılış törenine, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Törende konuşan Başkan Öztürk; özellikle Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy mahallelerindeki çocuklara yönelik yaz spor okullarında yüzme öğreteceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Keşke Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy mahallelerimizde büyük yüzme havuzu tesisleri yapacağımız yerler, araziler olsa da, buralara içinde yüzme havuzunun, basket ve futbol sahalarının bulunduğu dev kompleksler yapabilsek. Ancak ne yazık ki, alan olmadığı için böyle portatif havuzlar yapabiliyoruz. Bizler sizlere hizmet etmekle mükellefiz. Bu nedenle imkânlarımızı zorlayarak pratik çözümler üretiyoruz. Yaz Spor Okulumuzu, mahallelerimizde bulunan okullarımızın bahçelerinde oluşturduk. Buralarda çocuklarımız portatif yüzme havuzlarında yüzme öğrenirken, aynı zamanda satranç ve masa tenisi oynayarak, kurulan oyun parkında eğlenme imkanı bulacaklar.”

Kadıköy Belediyesi’nin Fikirtepe Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu, Merdivenköy Mahallesi 29 Ekim İlköğretim Okulu ve Dumlupınar Mahallesi Muratpaşa İlköğretim Okulu’nda açtığı Yaz Spor Okulları’na, toplam 2 bin öğrenci kayıt yaptırdı.

5-15 yaş arası çocukların kabul edildiği Yaz Spor Okulları’nda, 2 bin çocuğa yüzme öğretilecek.

DSC_2884

BLD_0060

“Kadıköy Belediyesi Yaz Okulu açıldı…” için 2 Yorum

  1. Oğuzhan Kayan diyor ki:

    İletişim bilgileri var ise ulaşıp dönem, kayıt işlem bilgileri vs. öğrenmek isterim. Bilgi iletirseniz sevinirim.

  2. zehra karakuş diyor ki:

    ben havuza gittim çok güzeldi hüseyin ayaza zaten kendimde orda okuyorum ben seyna hocayı çok sevdim işallah sizde sevmistinizdir

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme