Çekmeköy’de ulaşım artık daha kolay…

tn

Çekmeköy Belediye Başkanı ve İETT Anadolu Yakası Müdürü arasında yapılan görüşmeler sonunda, yeni hatlar sefere başladı.

Yüzölçümü bakımından İstanbul’un en büyük beşinci ilçesi Çekmeköy’ün, kendi içinde ve çevre ilçelerle ulaşımda yaşadığı sorunlar tarihe karışıyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın İETT yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonunda ilçeye yeni seferler eklenirken, mevcut hatlara da düzenlemeler getirildi.

Yapılan düzenlemelere göre, yeni seferler ve güzergâhları şu şekilde oldu:

9 ÇN hattı Çekmeköy-Nişantepe-Ömerli hattında ring yaparken; 11 A hattı Altunizade yerine, Üsküdar merkeze kadar uzatıldı. 11 A hattına ait 5 otobüs Şile yolunu kullanıyor. İstanbul’daki en uzun otobüs hatlarından biri olan 522 Çekmeköy-Topkapı hattının 5 otobüsü Ümraniye içine girmeden, Şile yolundan 1. Köprü’ye bağlanıyor.

Son olarak, bugüne kadar hiç gündeme gelmeyen 132 S Çekmeköy-Kartal hattı, özellikle Yakacık-Kartal bölgesinde çalışan Çekmeköylüler’i çok sevindirdi.

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme