Doğa Koleji’ne yıkım kararı…

dere_doga_1

Türkiye’nin sayılı okullarından biri olan ve birçok il ve ilçede kampüsleri bulunan Doğa Koleji’nin Beykoz Dereseki Köyü’ndeki kampüsüne yıkım kararı çıktı. Bir vatandaşın “İstanbul VI Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu”na yapmış olduğu şikâyetin sonucunda alınan kararda Dereseki Köyü Fener Caddesi No:6’daki eski I Nolu 2B Alanı; yeni 333, 334, 335, 336, 337, 338 ve 339 parseller üzerinde bulunan izinsiz uygulamaların kaldırılması için 6 ay süre tanındı.

Uygulanmaması halinde suç duyurusunda bulunulacak…

Söz konusu parseller üzerinde bulunan Dereseki Köyü Doğa Koleji’ne yönelik alınan bu kararın uygulanmaması halinde, ilgililere “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu” kapsamında suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi.

22.06.2011 tarihinde, “İstanbul VI Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu”nun almış olduğu bu kararın yasal süresi 2011 yılının 12. ayında dolarken, söz konusu kararın İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediyelerine tebliğ edildiği bildirildi.

Benzer durumda olan birçok yapıya emsal teşkil edebilir…

Dereseki Köyü Doğa Koleji’ne yönelik “İstanbul VI Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu”nun vermiş olduğu yıkım kararı, Beykoz’da yaşanan mülkiyet problemini bir kez daha gözler önüne sererken; kararın uygulanması halinde bölgede buna benzer birçok yapıya emsal teşkil edeceği konuşuluyor.

(Haber: Dost Beykoz)

dere_doga_2

 

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme