Halk Meclisi’nde “BEYKOS” Projesi tanıtıldı

3

Beykoz Belediyesi’nin hizmetleri paylaşmak ve ilçe sakinlerinin taleplerini dinlemek üzere düzenlediği Halk Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında; belediye hizmetlerini daha hızlı, kaliteli ve etkin sunmak üzere hayata geçirilecek olan Beykoz Kent Otomasyon Sistemi (BEYKOS) projesi tanıtıldı.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Baki’nin yönetiminde; başkan yardımcıları, danışmanlar, birim müdürleri ve muhtarların katılımıyla yapılan toplantının istek ve şikâyet bölümü öncesinde, BEYKOS Projesi koordinasyon birimi tarafından ilçe sakinlerinin projeden nasıl yararlanacakları hakkında bilgiler aktarıldı ve uygulamalar gösterildi.    

İlçe genelindeki 25 mahalle ve 20 köydeki tüm hane, kişi ve yol bilgilerinin bilgisayar ortamında kayıt altına alınmasına ve bu şekilde belediye hizmetlerini hızlandırmaya dayalı bir proje olan BEYKOS ile belediye hizmetlerindeki kalite standartlarının ve vatandaş memnuniyetinin artması hedefleniyor.

Geçen Şubat ayında başlayan ve bugüne kadar resepsiyon merkezi, çağrı merkezi, taşınmaz servisi (numarataj işlemeleri), e-belediye uygulamaları, t-belediye uygulamaları ve kioks hizmetlerinin hayata geçirildiği proje kapsamında, saha ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

2

İlçedeki 3 bin 500 sokağı tarayan ekipler; hane, adres ve nüfus bilgilerini sisteme aktarmak üzere tespit ediyor. Böylece, belediyeye yapılan başvurularda cadde ve sokaklara ait altyapıdan kanalizasyona, bina yapım bilgisinden yolların durumu dâhil tüm bilgilere, kısa sürede ulaşılabiliyor.

BEYKOS Projesi ile belediyeye yapılan her türlü vatandaş başvurusu ve dilekçeleri, kurumun girişindeki resepsiyon servisi tarafından alınarak sisteme giriliyor ve ilgili birime elektronik ortamda sevk ediliyor. Belediyeye daha önce yapılmış bir başvurunun hangi aşamada olduğu bilgisi veriliyor, eksik veya gerekli belgeler için bildirimde bulunuyor.  

E-belediye uygulamaları ile uyumlu hale getirilen BEYKOS ile vergi borcu sorgulama ve ödeme, tahsilat bilgileri, tahakkuk bilgileri ve de evrak takip bilgileri internet ortamında öğrenilebiliyor.

Belediyeye gelemeyen (engelli, yaşlı ve hasta) vatandaşlar için düzenlenecek olan Mobil Belediye Hizmet Aracı’nı da kapsayan projenin, sahadaki çalışmaların tamamlanmasının ardından tamamen aktif hale gelmesi planlanıyor.

 

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme