Bağdat Caddesi’nde Cumhuriyet Yürüyüşü…

2

Türkiye genelinde tüm illerde yapılacak olan “29 Ekim Geçit Törenleri” iptal edildi. Başbakanlık genelgesiyle iptal edilen törenler, sadece Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” ile gerçekleşek.

Van depremi nedeniyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında düzenlenen resmi geçidin de iptal edilmesine karar verildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha önce de deprem nedeniyle Çankaya Köşkü’nde verilecek resepsiyonu iptal etmişti.

İstanbul’da Vatan Caddesi de iptal edildi…

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Cumhuriyet’in 88. yılı programı çerçevesinde yarın düzenlenmesi planlanan Vatan Caddesi’ndeki geçiş töreni ile akşam verilecek resepsiyonun Van’daki deprem nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Bağdat Caddesi’nde Kırmızı-Siyah Yürüyüş…

Kadıköylüler, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 88. Yıldönümü’nde, Bağdat Caddesi’nde saat 19.00’da başlayacak olan “Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü”nde buluşuyor.

Her yıl geleneksel hale gelen yürüyüşe ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve kırmızı giysileriyle katılan Cumhuriyet Sevdalıları; bu yıl Hakkari Çukurca’da şehit edilen 24 askerimiz ile Van depreminde kaybettiklerimizin anısına SİYAH giyinerek, şehit askerlerimizin resimleri ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün posterleriyle yürüyüşe katılacaklar.

Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’da buluşacak olan Kadıköylüler, Göztepe Işıklar’a kadar yürüyerek Cumhuriyet’e bağlılıklarını bir kez daha haykıracaklar. Yürüyüş her yıl olduğu gibi bu yıl da, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün “Cumhuriyet’e Bağlılık Andı”nı hep bir ağızdan tekrarlatmasıyla son bulacak.

“Bağdat Caddesi’nde Cumhuriyet Yürüyüşü…” için 14 Yorum

 1. Fikri Küçükukur. diyor ki:

  Tüm siyasi ve faşizan baskılara inat Cumhuriyet sevdalıları orada olacaklar ve omuz omuza yürüyecekler,yürüyeceğiz..

 2. ayşen sefa soy diyor ki:

  Kadıköy’lü olmaktan mutluyum. Tek kurtulmuş bölge benim caddem olmasaydı keşke. daha çok katılım ve haykırmak gerek me mutlu türküm diye.

 3. nursal yanar diyor ki:

  Cumhuriyet erdeme dayanan bir yönetimdir. erdemi yoksa onlar cumhuriyet i kutlamasın zaten. bu ülkede erdemli,ülkesini seven,cumhuriyet bayramına sahip çıkan bir sürü vatan sever var.

 4. deniz ömer yılmaz diyor ki:

  .Cumhuriyeti kurarken sizden mi izin aldık da kutlarken size soracaz??? Göğsümüzü gere gere bu akşam ordayız..

 5. Ercan Öner diyor ki:

  İnadına gideceğim ve kutlamalara katılacağım…

 6. Hayri Kara diyor ki:

  Her kes bu ülkenin ve Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını bilecek…
  Bütün Maltepelilerin Bağdat caddesine kutlamalara çağırıyorum…

 7. shenai diyor ki:

  Vatanim ugruna canim feda ..herzaman Atamin Izinde, Cumhuriyet cocugu olmaktan gurur duyuyorum….
  Ayni duygularra sahip VATANSEVERLERLE anlimiz acik bayraklarimizla Oradayiz..

 8. Kaan diyor ki:

  okulladaki törenleri iptal ettiler ama Türk ün sesini asla susturamıyacaklar

 9. oya diyor ki:

  fatih ten arkadaşlarımı aldım geliyoruz cumhuriyetimden atamın önderliğinden asla vazgeçmem yıldıramazlar

 10. buse diyor ki:

  yuruyus ıcın herhangı bır kurulusa baglı olmak gerekyr mu

 11. cemile özkan diyor ki:

  FİZİKİ OLARAK ORADA DEĞİLİM AMA TÜM KALBİMLE ORADAYIM. VE BİZ CUMHURİYETİMİZE SONUNA KADAR DAHİP ÇIKACAĞIZ. BAZI KUVVETLER ÖNÜMÜZE AKILLLARINCA ENGEL ÇIKARSALARDA.BU VATAN HEPİMİZİN.

 12. tolga diyor ki:

  Beylikdüzünde organize olamadık, 15 kişi anca bir araya geldik.. 15 kişi için 2 sivil 3 resmi ekip üstümüze salan zihniyeti bir kez daha kınıyorum…

 13. cemozsoy diyor ki:

  oradaydım..hayatım boyunca böyle bir kalabalık görmedim ve birdaha gorecegimide sanmıyorum..bidahaki 29 ekime kadar :) bugun bir kez daha anladım ki bu ülkeye hiçbirşey olmaz..iyi ki TÜRK üm iyi ki KADIKÖY lüyüm..

 14. her yıl olduğu gibi kutlayacağız burası kadıköyyyyyyyyyyyyyyyy

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme