İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması sonuçlandı…

figen yazan

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), yarışmanın bu ayki konusunu “Sarılmak” olarak belirledi. Ünlü fotoğraf sanatçısı ve öğretim üyesi Ufuk Duygun’un seçiciliğinde, 02 Şubat 2012 tarihinde yapılan yarışmaya katılan 110 fotoğraf arasından Figen Yazan, Burak Şenbak ve Pınar Kırımlıoğlu’nun fotoğrafları ödüle değer bulundu. 

Yıllardır büyük ilgi gören İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması’nın ilki, 14 Mayıs 1975 tarihinde gerçekleştirildi. Sadece İFSAK üyelerinin katılabildiği, ancak tüm fotoğraf severlerin izleme imkânına sahip olduğu yarışmanın bu ayki konusu “Sarılmak” olarak adlandırıldı.  

Her ay düzenlenen ve usta fotoğrafçıların seçici olarak çağrıldığı “Ayın Fotoğrafı Yarışması”na, her dalda ayrı ayrı olmak üzere, en başarılı ilk üç fotoğraf seçiliyor. Başarılı bulunan her fotoğraf için katılımcıya “İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması Başarı Belgesi” veriliyor. Başarılı bulunan fotoğraflar, İFSAK’ın websitesinde (www.ifsak.org.tr) ve İFSAK Salonu’nda sergileniyor. 

Dönem sonunda her kategoride en fazla puan alan fotoğrafçı, “İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” olarak ilan ediliyor. Başarı plaketleri, o yılın Aralık ayı içinde düzenlenen geleneksel İFSAK yemeğinde veriliyor. Ayrıca ayın fotoğrafı yarışmasında başarılı bulunan fotoğrafların yıllık albümü basılıyor ve fotoğraf severlerin beğenisine sunuluyor.

burak senbak

pinar kirimlioglu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...