İETT ve TÜBİTAK’tan metrobüs anlaşması…

Metrobüs hattının yoğunluğunu azaltmak ve sorunları gidermek amacıyla, İETT ve TÜBİTAK arasında protokol imzalandı.

Taksim’deki İET Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen imza töreni; İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak ve TÜSSİDE Müdürü Osman Kulak arasında yapıldı.

YOĞUNLUK KAYNAKLI SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRİLECEK…

Proje kapsamında İstanbul’da toplu ulaşımın röntgeni çekilerek, hat düzenlemeleri sağlanacağı açıklandı. Mevcut metrobüs hatlarının detaylı inceleceği çalışma kapsamında, daha fazla yeni hat ve toplu ulaşımın entegre hale getirilmesi sağlanacağı ifade edildi. Ayrıca, proje genelinde metrobüs sisteminin tüm detayları masaya yatırılarak, yoğunluk kaynaklı sorunlara da çözüm getirileceği belirtildi.

“TÜBİTAK BİZE FARKLI BİR BOYUT KATACAK…”

İmza töreninde konuşan Hayri Baraçlı; “Hatla ilgili aktif çalışmalarımız var. Duraklarla ve taşıma sistemiyle ilgili düzenlerimizi yapıyoruz. TÜBİTAK ile çalışmamız da bize farklı bir boyut katacak” ifadelerini kullandı.

“EDS İLE ANA DURAKLARDA ÇALIŞMA BAŞLATACAĞIZ…”

Otobüslerin park ve duraklamasıyla ilgili yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirten Baraçlı; “Duraklarla ilgili parklanma konusunda sürekli ikazlarda bulunuyoruz. Elektronik Denetim Sistemi ile ana duraklarda çalışma başlatacağız. Bu sistem ile duraklardaki yanlış parklanma, yanlış yanaşmalarla ilgili çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...