İETT seferleri çığırından çıktı…

Bağdat Caddesi genelinde bir türlü rayına oturtulamayan İETT seferleri, vatandaşları canından bezdirdi. Kadıköy LIFE objektiflerinin görüntülediği bir kare ise, vatandaşların haklılığını bir kez daha ortaya koydu.

Bağdat Caddesi güzergâhını kullanan, Kadıköy – Pendik seferini gerçekleştiren 222 numaralı iki İETT otobüsü, aynı durakta yolcu almak için ardı ardına sıraya girdi. Belirli saatlerde sefer için harekete geçen araçların trafik akışındaki düzensizliği, vatandaşların Aralık soğuğunda dakikalarca beklemesini de beraberinde getiriyor. 222 numaralı iki otobüsün aynı anda duraktan ayrılmasının ardından, bu kez yeni yolcuların bekleme çilesi başladı.

SEFERLER KOORDİNE EDİLEBİLİYOR MU?

Vatandaşlar, Kadıköy ve Anadolu Yakası ilçeleri arasında belirli hatların seferlerinde yoğun düzensizlik yaşandığının altını çizerken, İETT merkezinde koordinasyon sorunu yaşanıp yaşanmadığı merak konusu oldu. Yine İstanbul genelindeki yoğun ve düzensiz trafik akışının da araç seferlerini aksattığı biliniyor. Ancak, aynı numaralı iki otobüsün aynı anda bir duraktan yolcu almaya çalışmasını eleştiren yolcular, yetersiz koordinasyonun benzer manzaralara davetiye çıkarttığına işaret ediyor.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Elektronik atık çöp değildir!..

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, çevreyi korumak ve okullara destek olmak amacıyla yeni bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında iki ton elektronik atık ...