İETT filosuna 100 yeni otobüs…

Maltepe çevresinde hizmet verecek 100 yeni İETT otobüsünü hizmete alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, son iki yılda 930 milyon TL yatırımla 1.705 yeni ve modern otobüsü İETT’nin filosuna kattıklarını, yenilenen halk otobüsleriyle bu sayının 3 bine çıkacağını söyledi.

İETT’nin otobüs filosunu gençleştirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Engelli kullanımına uygun, çevre dostu olan otobüsler, Maltepe’de düzenlenen törenle yola çıktı. Maltepe Garajı’na bağlı olarak çalışacak 100 yeni İETT otobüsünün hizmet alınma töreni, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Maltepe sahilindeki törende milletvekilleri, İBB bürokratları ve vatandaşlar yer aldı.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ…”

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, İETT’nin yenileme çalışmaları kapsamında bugüne kadar 758 yeni ve modern otobüsü hizmete aldığını belirterek; “Bugün Maltepe bölgesinde hizmet verecek 100 yeni otobüsü daha hizmete alıyoruz. Salı günü Beylikdüzü’nde yapacağımız törenle 100 otobüsü daha hizmete alacağız. İstanbul ulaşımında daha konforlu, daha güvenli hizmet sunma adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Son iki yılda 1.705 İETT otobüsü yenilendi. Tamamen yerli üretim olan otobüsler, 930 milyon liraya mal oldu. Yenilenen halk otobüsleriyle bu sayı 3 bine çıkacak” diye konuştu.

MALTEPE’YE 14 KAVŞAK VE 2,4 MİLYAR YATIRIM…

İstanbul’un daha yaşanabilir bir şehir olması için çalışmalarının sürdüğünü anlatan Kadir Topbaş, ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için gerekli planlamaları yaptıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “Ulaşım, dünya kentlerinde önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Bugüne kadar İstanbul’a yaptığımız 60 milyar TL yatırımın 24,6 milyar TL’sini ulaşımda harcadık. Metroya yaptığımız yatırım 12,2 milyar TL. Sadece Maltepe’ye 2,4 milyar yatırım ve 14 kavşak yaptık. Her noktada izimiz ve eserimiz var.”

MALTEPE DOLGU ALANI’NDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE…

Avrupa’nın en büyük etkinlik alanı olacak Maltepe Dolgu Alanı’nda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu da hatırlatan Topbaş, projeyi Avrupa’dan bir kentin çok beğenerek istediğini ve kendilerinin de verdiğini söyledi. Topbaş, Maltepe’de yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini dile getirerek, Başıbüyük Mahallesi’nde yaşanan tapu sorununun çözümü için çalışma yaptıklarını da sözlerine ekledi.

İETT FİLOSUNUN YAŞ ORTALAMASI 5’E İNECEK…

Konuşmasının ardından beraberindekilerle kurdele keserek otobüsleri hizmete alan Kadir Topbaş, bir otobüsü kullanarak direksiyon başında basın mensuplarına poz verdi. İstanbulluların kendisine şehrin direksiyonunu emanet ettiğini ve kamunun parasını en iyi şekilde yatırıma dönüştürmek için çalıştıklarını belirten Topbaş, İETT filosunun 14,6 olan yaş ortalamasını alınan modern otobüslerle 5’e indireceklerini kaydetti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...