Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

İETT araçlarında dezenfektasyon çalışması…

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren İETT otobüsleri ve metrobüsler, servis dönüşü garajlarda iç-dış temizlikten geçirilerek sabah servise veriliyor.

İETT’den yapılan yazılı basın açıklamasına göre, İstanbulluların daha sağlıklı bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak için işlem, haftada bir güçlü ilaçlar kullanılarak tekrarlanıyor. Otobüsler ayrıca ayda bir detaylı temizlikten geçiriliyor. Haftada bir kez tekrarlanan temizlik için Sağlık Bakanlığı`ndan onaylı ilaçlar kullanılıyor.

Dezenfekte işleminde otobüslerin tüm iç yüzeyleri, tavan, yolcu koltuklarının arka-alt kısımları, camlar, reklam panoları, yolcu tutamak ve tutamak boruları, kapı üstleri, şoför mahalli, torpido, cam kenarları, yan ve tavan yüzeyleri, havalandırma kapakları, araç içerisindeki tüm metal yüzeyler parfümlü ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizleniyor.

Otobüs içinde en son zemin temizliği yapılıyor. Aracın zemini süpürüldükten sonra ilaçlı su ile en az iki kez temizleniyor, ardından da zeminde oluşmuş kalıcı lekeler özel bir solüsyon ile arındırılıyor. Dış temizlik için ise otobüsler dış yıkama fırçalarından geçiriliyor.

Her gün rutin olarak araçlarda yapılan iç ve dış temizlik işlemleri, en geç sabaha karşı saat 04.00’te bitiriliyor ve araçlar sabah servisine hazır hale getiriliyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan ...