İETT, Akıllı Ulaşım Sistemleri ile ödül kazandı

İETT

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından TBMM himayesinde düzenlenen “13. e-Türkiye Ödülleri” sahiplerini buldu. İETT, “Akıllı Ulaşım Sistemleri ile Toplu Taşımada Hizmet Kalitesinin Artırılması” projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

2003 yılından bu yana düzenlenen e-Türkiye Ödül Töreni, TBMM Tören Salonu’nda gerçekleştirildi. Ödül alanlar, elektronik oylama ile belirlendi. “Saha Yönetim Sistemi” ve “Akıllı Ulaşım Sistemleri ile Toplu Taşımada Hizmet Kalitesinin Artırılması” projesiyle iki kategoride finale kalan İETT, yapılan oylamanın sonucunda Büyük Ölçekli Belediye kategorisinde ödüle layık görüldü.

iett-eturkiye-odulleri (1)

İETT ÖDÜLE DOYMUYOR…

İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, ödülü TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç’tan aldı. Kahveci, ödülle ilgili yaptığı açıklamada; “Bu ödül Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın ulaşımla ilgili yaptığı yenilik ve atılımların bir uzantısıdır. Bizler de başkanımızın yönetim vizyonunu takip ediyoruz. İETT’yi bu ödüle layık gören değerli jüri üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. İETT, geçtiğimiz yıl da e-Türkiye Ödülleri’nde “İnteraktif Yolcu Bilgilendirme” projesi ile birincilik ödülünün sahibi olmuştu.

YENİLİKÇİ GİRİŞİMLER KAMUOYUNA TANITILIYOR…

Türkiye’nin en prestijli bilişim ödülleri arasında yer alan e-Türkiye (eTR) Ödülleri ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesiyle bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. 6 kategoride yarışarak finale kalan kurumlar arasında birinci olan 6 kurum, jürinin yaptığı final oylamasının ardından belli oldu.

iett-eturkiye-odulleri (3)

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdurlüğü tarafından düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk ...