İDOBÜS ile İstanbul-İzmir 1 lira olacak…

1

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) CEO’su Önder Sezgi, Mart ayı başında İDOBÜS projesini hayata geçireceklerini belirterek; “Tıpkı düşük bütçeli havayolları gibi bir pazarlama stratejisiyle, İDOBÜS’e 1 liradan başlayan bilet fiyatları uygulayacağız” dedi.

Haberturk’ün haberine göre, Kabataş’tan kalkan feribotlarla tek bir biletle yolcuların Bursa’dan İzmir’e, Çanakkale’ye, Balıkesir ve Manisa’ya gidebileceklerine dikkat çeken Sezgi; “Avrupa yakasında oturanlar, İstanbul trafiğine hiç girmeden 6 saatte İzmir’de olabilecekler” diye konuştu.

İDOBÜS seferleri için bir çizgi karakter de yaratılmış. İDO’nun CEO’su Önder Sezgi’nin karikatürleri uzun süre Gırgır Dergisi’nin arka kapağında yayınlandığı için, bu çizgi karakterin yaratılması da ona önerilmiş. Ancak “İdo Reis” adı verilmesi düşünülen bu yeni karakterin tasarlanması için, halen İngiliz ajans Klaklak ile bir yerli ajans birlikte çalışıyor.

KÖPRÜ KAPANIRSA DEVREYE GİRECEK…

İDO’nun 2012 planları arasında Ro-Ro projesinin de bulunduğunu anlatan Önder Sezgi, şunları söyledi: “Ro-Ro projesi, çok çevreci bir proje… İstanbul’un trafiğini oldukça ciddi şekilde rahatlatacak. Belki Üçüncü Köprü’ye bile gerek kalmayabilir. Hem zaman, hem yakıt tasarrufu sağlıyor. Tırlar hiç İstanbul trafiğine girmeden, Ambarlı’dan kalkan Ro-Ro gemileriyle Bandırma, Bursa ve Eskihisar’a gidecekler.”

Sezgi, İDO’nun Boğaz Köprüsü’nün bakıma alınması sırasında oluşacak trafik sorununun çözümüne katkı için, Sirkeci-Harem arasındaki arabalı vapur servislerinde kapasite artırımına gideceklerini de sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AYGAD

AYGAD güçlü yönetimiyle yoluna devam ediyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin ...