İBB’den Maltepe’ye yeni okul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, Topbaş’ın hocasının adını taşıyan Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışını yaptı.

Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde yapımını İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden olan KİPTAŞ’ın üstlendiği Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışına; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başkan Topbaş’ın İmam Lisesi’nden ve Mahmut Bayram Hoca’nın da öğrencileri olan sınıf arkadaşları katıldı. Öğrencilerin kapıda çiçeklerle karşılandığı Başkan Topbaş’a, açılışa gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmasına, “Mahmut Bayram hocamızın derslerinde beraber olduğum sınıf arkadaşlarım” diye başlayan Başkan Topbaş, bugünün hem İstanbullular hem de kendisi için çok özel bir gün olduğunu söyledi. Açılışını yaptıkları okuldan geleceğin devlet adamlarının yetişmesini temenni ettiğini ifade eden Topbaş; “Diliyoruz ki devlet adamları, milletvekilleri buradan yetişsinler ve ülkeye hizmet versinler” dedi.

“60 MİLYARLIK YATIRIMLA İSTANBUL’UN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİK…”

Başkan Topbaş, geçmişte çalışanlarının maaşını bile ödeyemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şimdiki dönemde 60 Milyarlık yatırımla İstanbul’un kaderini değiştirdiğini kaydederek; “Dünyanın değişik yerlerinde katıldığım toplantılarda, devlet adamları İstanbul’da gördükleri değişimden övgüyle bahsediyor” diye konuştu.

“HAYAL EDİLEMEYENLER GERÇEK OLDU…”

Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’da ulaşımla ilgili 25 Katrilyona yakın yatırım yaptık. Metro bir bir devreye girmekte. Bugün, hayal edilemeyenler gerçek oldu. Marmaray’ı açtık, iki yakayı bir araya getirdik. Raylı sistemlerle İstanbul’u yeraltından birbirine bağladık. İstanbul’u su sıkıntısı yaşamayan bir kent haline getirdik.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...