İBB Meclisi

İBB Meclisi teröre karşı tek yürek

Geçtiğimiz Cumartesi günü tüm Türkiye’yi yasa boğan hain terör saldırısına toplumun her kesiminde tepkiler artarak devam ediyor. İBB Meclisi’nin Ak Parti, CHP ve MHP’li üyeleri de İstanul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın öncülüğünde, hain terör saldırısının gerçekleştirildiği Vodafone Arena’nın önüne karanfil bıraktı.

Aralık ayının ilk meclis toplantısında teröre karşı ortak deklarasyon yayınlayan İBB Meclis üyeleri, meclis oturumunun ardından otobüslere binerek terör saldırısının gerçekleştirildiği yere gitti. Şehitlerin ruhuna dualar okunduktan sonra terör saldırısının gerçekleştirildiği yere, tüm meclis üyeleri tarafından karanfil bırakıldı. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Topbaş; “İBB Meclisi’ni oluşturan tüm partiler olarak ortak bir duruş sergilemek için buradayız. Bugün yapılan Aralık ayının ilk meclis toplantısında da teröre karşı ortak deklarasyon yayınladık” dedi.

İBB Meclisi

TOPLUMUN HER KESİMİ YÜREKLERİ BİRLEŞTİRDİ…

Hain terör saldırısının milli birlik ve beraberliği bozmaya yönelik olduğunu ifade eden Topbaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu topraklarda nice şehitler vermiş bir milletiz.  Ve bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulduğu için, her şehidimiz de onlarla buluşmakta. 15 Temmuz öncesi ve sonrasında, Çanakkale’de Anadolu’da milletçe gösterdiğimiz milli birlik ve beraberliği ortaya koyduğumuz müddetçe teör asla muvaffak olamaz. Burada bunu görmekteyiz. Halkın her katmanından, sivil toplum kuruluşlarından, siyasetten herkes burada yüreklerini birleştirmekte. İşte bunlar bizi millet yapan değerlerdir.”

İBB Meclisi

BU ÜLKEDE ŞEHİDİ OLMAYAN AİLE YOKTUR…

“İnşallah bundan sonra bu tür saldırılar yaşanmaz” diyen İBB Başkanı Kadir Topbaş; “Ülke olarak başımız sağolsun. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan sabır diliyorum. Yaralılarımız inşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşur. Ben de bir şehit torunuyum. Bu ülkede şehidi olmayan aile yoktur. Bu acıların üzerinden hep birlikte gelmeyi milletçe bileceğiz. Bu hain saldırıların hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İBB Meclisi

İBB Meclisi’ni oluşturan tüm partiler ortak bir duruş sergileyerek, Aralık ayının ilk meclis toplantısında teröre karşı ortak deklarasyon yayınladı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...