İBB kurban hazırlıklarını tamamladı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’na hazırlıklar kapsamında Anadolu yakasında Pendik Ballıca Köyü ve Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi ile Avrupa yakasında Eyüp Alibeyköy ve Başakşehir Kayaşehir olmak üzere 4 farklı alanda kurban satış ve kesim alanları ile hizmet verecek.

Ortalama 12 bin metrekarelik alanar üzerine kurulan kurban satış ve kesim alanları, ihtiyaç duyulabilecek her türlü sosyal donatıya sahip olmakla beraber; otopark, cafe, tuvalet, duşlar ve ibadethane mekanları ile İstanbullulara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için tasarlandı.

3 BİN GÖREVLİ HİZMET VERECEK…

Kurban kesim alanlarında bayram süresince toplamda 3 bin görevli kişi, kurban kesimi ve parçalama hizmetlerinde bulunacak. İlçe belediyeleri ile koordineli olarak gerçekleştirilecek çalışmalar ile yaşanabilecek olası sorunların minimize edilmesi amaçlanıyor. İl Kurban Komisyonu kararları gereği İstanbul’da bulunan tüm kurban satış ve kesim yerleri, Büyükşehir Zabıta ekipleri ve veteriner hekimlerden oluşan denetim birimlerince kurbanlık hayvanlar kente giriş yapmadan önce kontrol edildi.

MÜRACAAT VE ŞİKAYETLER 153’E…

Vatandaşlar, konuyla ilgili her türlü müracaat ve şikâyetleri için Alo 153’ü arayabilecek. Hayvanları kaçan vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı aramaları halinde de görevli ekiplerce müdahale edilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...