İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadeleye hazır…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte yoğun kar yağışı sebebiyle tüm kar temizleme araçlarını seferber etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin, şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için tüm önlemleri aldığı ve AKOM’un ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçtiği kaydedilen açıklamada; Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Park ve Bahçeler, Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım AŞ, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ ve sorumlu müdürlerin AKOM yönetim masasında 24 saat esasına göre görev yapmaya başladığı ifade edildi.

İETT EK SEFERLER KOYDU, METRO SEFERLERİ SIKLAŞTIRILDI…

Belediyenin karla mücadele çalışmaları kapsamında 1.114 araç ve iş makinesi, 5.450 personel ile 4 bin kilometre yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yapıyor. Tüm araçlar, araç takip sistemiyle anlık olarak AKOM’da takip ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatlarıyla köylerde oluşturulan “Traktör kar kürüme ekipleri” ise, muhtarların sorumluluğunda kendi yollarını açmak için görev yapmata hazır. 52 kilometre uzunluğundaki metrobüs yolu da 32 araçla sürekli ulaşıma açık tutulmaya başlandı. İETT, ek otobüs seferleri koydu. Metro seferleri ise sıklaştırıldı.

TUZ VE SOLÜSYONLAR HAZIR…

Yine kış şartlarıyla mücadele kapsamında depolarda tuz ve solüsyonlar hazır bekletilecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyelerine tuz ve solüsyon desteği sağlanacak, talep durumunda takviye yapılacak. Ayrıca kritik kavşaklarda 52 kurtarıcı ve çekici, muhtemel yolda kalmalar ve kazalara karşı hazır bekletilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...