kış tatbikatı

İBB’den kış tatbikatı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kış mevsimini sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. İBB genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın kontrolünde, beklenen kar yağışı öncesinde kış tatbikatı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul İtfaiyesi, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin İstanbul genelinde yaptığı tatbikata, Hayri Baraçlı’nın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Çağatay Kalkancı, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Şahin de katıldı. Şehrin çeşitli noktalarında hazır bulunan 1.500 personel ve 654 aracın katıldığı tatbikatta ekipler, kötü hava koşullarında görev yapacakları güzergâhları kontrol etti. AKOM’da da 50 görevli, tatbikat boyunca görev yaptı.

kış tatbikatı

7 BİN PERSONEL, 1.345 ARAÇ GÖREV YAPACAK…

Tatbikat öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbulluların sorunsuz bir kış geçirmesi için tüm ekiplerin 7/24 görev başında olacaklarını söyledi. Kış mevsimi boyunca 7 bin personel ve 1.345 aracın kötü hava koşullarıyla mücadele için hazır bulunacağına vurgu yapan Baraçlı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 145 köyde de kar küreme araçlarımız görev yapacak. İsteğimiz, vatandaşlarımızın da kış şartlarına göre gerekli tedbirleri alması ve kış lastiklerini araçlarında kullanmaları. İnşallah, Büyükşehir Belediyesi olarak bu kış da kazasız belasız bir sezon geçirmeyi ümit ediyoruz.”

kış tatbikatı

BUZ ÖNLEME VE UYARI SİSTEMİ YAYGINLAŞTIRILACAK…

İstanbul’un 43 noktasında buz önleme ve uyarı sistemi bulunduğunu anlatan Hayri Baraçlı, bir bölgede pilot olarak uygulanan buzlanma solüsyon sistemini de kentin farklı noktalarında uygulamayı hedeflediklerini belirtti. Son birkaç gündür İstanbul’u etkisi altına alan yoğun yağmurun alınan tedbirler sonrasında ciddi su baskınlarına sebep olmadığını da ifade eden Baraçlı, eskiden en küçük yağmurda bile gelen sayısız su baskını ihbarlarının en ciddi yağmurlarda bile gelmemeye başladığını söyledi.

kış tatbikatı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kış mevsimini sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. İBB genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın kontrolünde, beklenen kar yağışı öncesinde kış tatbikatı yapıldı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...