İBB’den Sultanbeyli’ye özel projeler…

1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin taleplerini dinleyip, sorunlarını yerinde değerlendirmek amacıyla bir çalışma başlattı. Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk başkanlığındaki heyet, program çerçevesinde Anadolu Yakası’ndaki ilk ziyaretini Sultanbeyli’ye gerçekleştirdi.

İlçe belediyeleri ile koordinasyonun güçlendirilmesi için belediyelerin talep, istek ve sorunlarının birinci elden dinlendiği toplantıda; Sultanbeyli’nin ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak yeni projeler, devam eden projelerin detayları ve yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

Sabahın ilk ışıklarıyla Sultanbeyli’ye gelen Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibini, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin karşıladı. Belediyenin sergi salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısı, yaklaşık üç saat sürdü.

2

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Hüseyin Keskin; “Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere, kıymetli Genel Sekreterimiz ve siz değerli daire başkanlarımıza teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bulunduğumuz mekân da dâhil olmak üzere, Sultanbeyli Belediyesi Hizmet Binası, Sultanbeyli Kültür Merkezi ve benzeri diğer bütün yatırımlarda Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini gördük ve görmeye devam ediyoruz. Bundan sonrası için de görme niyetimiz ve talebimiz var, onu da belirtmiş olalım” dedi.

Keskin’in ardından Başkan Yardımcıları Abdullah Uçan ve Ercan Akbulut; ilçenin mülkiyet, altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgiler içeren powerpoint sunumlar gerçekleştirdi.

İlçenin ihtiyaçlarını karşılayacak projeler…

İlçenin eksiklikleri ve yapılacak çalışmaların detaylı bir şekilde konuşulduğu toplantıda, talepler dile getirildi; projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Yeni viyadüklerden semt konaklarına, prestij sokaklardan spor salonlarına, dere ıslahlarından Gölet Projesi’ne kadar birçok önemli proje ile ilgili detaylar konuşuldu.

3

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...