Hotel Suadiye’ye “Yeşil Yıldız” belgesi…

Anadolu Yakası’nın ilk yıldızlı otellerinden Hotel Suadiye’ye “Yeşil Yıldız” belgesi verildi.

Çevreye duyarlı konaklama tesislerinin arttırılması amacı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yükümlülüklerini noksansız olarak yerine getiren otel yönetimi; “Çevre duyarlılığımız bu proje öncesinde de vardı. Bundan sonra daha fazla olacak” yorumunda bulundu.

“Yeşil Yıldız” uygulaması çevrenin korunmasını, çevre bilincinin geliştirilmesini, turistik konaklama işletmelerinde çevreye duyarlı yapılaşmanın ve işletmecilik özelliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. “Yeşil Yıldız” alan otel veya tatil köyünün girişindeki plakette sınıfını gösteren yıldızlar yeşile boyanıyor ve plaket üzerinde “Çevreye Duyarlı Tesis” ibaresi yer alıyor.

“EKOLOJİ VE ÇEVRE KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMAYI GÖREV EDİNDİK…”

Hotel Suadiye olarak su, elektrik, doğalgaz tasarrufunun yanı sıra enerji verimliliğinin arttırılmasını, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılmasını hedefleyen çalışmalara önem verdiklerini belirten Genel Müdür Murat Yumak; “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesini, eylem planımız gereği tesisin çevreye uyumunu, çevreyi güzelleştirici düzenleme ve etkinliklerini, ekolojik mimariyi, çevreye duyarlılık konusunda bilinçlendirmeyi, eğitim sağlanmasını, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasını görev edindik” dedi.

“BU YILDIZ, TÜRKİYE’NİN OLDUĞU KADAR DÜNYANINDIR…”

Murat Yumak, TOURMAG Turizm Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bakanlığın 122 maddelik kriterlerine uygun olabilmek için çok gayret sarf ettik. Altı ay süren çalışmalarımızın meyvelerini aldık. Bu yıldız, Türkiye’nin ve dünyanındır. Kurum olarak çevre kirliliğinin önüne geçmek, yeşil dostu olmak için uzun zamandır çalışmalarımız sürüyordu. Hayırlı olsun…”

“Hotel Suadiye olarak kaliteden ödün vermeden çevrenin korunmasına katkıda bulunurken, aynı zamanda tanıtım ve pazarlamada da ayrıcalık kazanıyoruz” diyen Genel Müdür Murat Yumak; “Tasarruf yoluyla da Türkiye ekonomisine fayda sağlıyoruz ve bölgemizdeki diğer tesislere örnek oluyoruz” şeklinde konuştu…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ataevleri yeni mezunlarını verdi

Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği Ataevleri okuma-yazma kurslarından 20, ...