Her şey temiz bir Kartal için…

Kartal Belediyesi, ilçenin daha temiz ve çağdaş bir görünüme kavuşması için çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri; yaptığı çalışmalarla caddeler, sokaklar, mahalle araları, parklar, semt pazarları ve kamu kuruluşlarının temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kartal Belediyesi, ilçe genelindeki rutin temizlik çalışmalarıyla birlikte sokakların, pazar yerlerinin, çöp konteynerlerinin ve boş arsaların temizliği ve dezenfekte çalışmalarını da beraber yürütüyor. İlçe genelinde sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları, yolların yıkanması ile devam ediyor.

Rutin temizlik işlemlerinin ardından özel araçlarla konteynerler dezenfekte edilerek, halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor. Halk pazarlarının kurulduğu sokak ve caddelerin temizliğine de büyük önem veren Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, halk pazarının toplanmasıyla birlikte gece geç saatlere kadar yıkama ve temizlik işlemlerine devam ediyor.

BOŞ ARSALAR TEMİZLENİYOR…

 Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çocukların da sağlığını düşünerek Kartal’da bulunan boş arsa ve yeşil alanlardaki temizlik çalışmalarını da sürdürüyor. Özellikle boş arsalarda atılmış çöplerin toplanması ile birlikte periyodik temizliğini yapan ekipler, parkların içini ve çevresinde bulunan ve halk sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırıyor. Yaz aylarında yangın tehlikesine karşı kurumuş otların makinalar aracılığıyla kesim işlemlerine de devam ediliyor.

“HALK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ…”

Temizliğe ve halk sağlığına önem veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’ın çağdaş bir görünüme kavuşması ve sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesi için birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.  Başkan Altınok Öz; “Halk sağlığı bizim için önemlidir. Sağlıklı nesillerin oluşması için gece gündüz çalışıyoruz. Kartal’da kamu kurum ve kuruluşlarına, okullarımıza destek veriyoruz. Hedefimiz, yaşanabilir bir Kartal için durmaksızın Kartal halkına hizmet etmektir” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...